• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

7 Şehirde 7 Doğal Güzellik

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

Türkiye’nin her noktası ayrı bir güzel ve ayrı bir huzur veriyor. Gezip gördüğünüz, manzaralarına şahit olduğunuz ve sizleri mest eden birçok noktalar mevcut. Her şehrin kendine has bir güzelliği olmakla birlikte atmosferi, yaşam kültürü, doğal güzellikleri diğer şehirlerden ayrıdır. Doğu Anadolu bölgesinin kendine has farklı güzelliği olduğu gibi Ege bölgesinin de tarihi, manzarası ve  çeşitli güzellikleri ön plandadır. 7 şehirde 7 doğal güzellikler şu şekildedir;

Pamukkale Denizli

Pamukkale Denizli

Ege bölgesinin yukarı kısmında yer alan tarihi bir şehirdir Pamukkale. Eski dönemlerden bugüne dek varlığını koruyan ve turistlerin ilgisini çeken bir noktadır. Pamukkale denildiği zaman en ünlü nokta bu tarihi yıkıntıdır. İlkçağlarda adı Hierapolis olarak anılsa da bu dönemlerde bu isim kullanılmıyor. Pamukkale’ye bu ad kireçli ve sıcak suların birleşiminden oluşan beyaz kayalardan dolayı bu isim verilmiştir. Buraya geldiğiniz zaman göze çarpan ilk görüntü kayayı dolduran suların donmuş bir görüntü vermesidir. Ancak durum göründüğü gibi değildir. Dünyaca ünlü olan ve Pamukkale’ye güzellik katan bembeyaz pamuktaşları görmenizde fayda vardır.

Düden Şelalesi Antalya

Düden Şelalesi Antalya

Dünyanın dört bir yanından bu şelaleyi ziyaret etmek için gelen birçok insan var. Antalya kendi başına turistlik bir mekan olmayı başarmıştır. Düden şelalesi ise burayı keşfeden kişilerle ün kazanmış ve her geçen gün daha da kalabalıklaşmaktadır. Şelale içerisinde bir adet mağara mevcuttur. Düden şelalesi bu mağaraya 10 km uzaklıkta yer almaktadır. Dilerseniz hem mağara hem de düden şelalesini gezerek şelaleye girebilirsiniz.

Yedi Uyurlar Mağarası Mersin

Yedi Uyurlar Mağarası Mersin

Mersin’in Tarsus ilçesinde bulunan Yedi uyurlar Dedeler köyü yakınlarında yer alıyor. Buraya geldiğiniz zaman Yedi uyurlar mağarasını ziyaret edebilirsiniz.

Ölüdeniz Muğla

Ölüdeniz Muğla

Ölüdeniz Muğla ilinin Fethiye ilçesinde bulunan bir tatil beldesidir. Mutlaka görülmesi gereken yerlerin en başında yer alır. Turizm açısından kendini geliştirmeyi başarmış bir bölgedir. Buraya dilerseniz yaz ayında gelerek deniz keyfi yapabilir. Yeşil ile masmavi denizin oluşturduğu güzelliklere şahit olabilir. Eşsiz koylarını keşfederek farklı manzaraları burada bulabilirsiniz.

Kaz Dağı Balıkesir

Kaz Dağı Balıkesir

Doğa, yeşillik severlerin vazgeçemediği noktalardan biridir. Buraya bir kez gelen insanlar bu güzelliği gördükten sonra rotalarını her zaman buraya çevirirler. Vadi içerisinde nehirler ve çeşitli akarsular bulunur.

Uludağ Bursa

Uludağ Bursa

Kış aylarında kayak yapmak amacıyla tercih edilen gözde mekânlardan bir tanesidir. Uludağ Olimpos dağı olarak da anılmaktadır. Diğer kayak merkezlerinden farklı olarak 2543 metre yüksekliği vardır. Marmara bölgesinin en yüksek dağıdır. Kış aylarında bembeyaz kar ile güzelliğine güzellik katan Uludağ’ına uğramanız tavsiye edilir.

Kapadokya Nevşehir

Kapadokya Nevşehir

Anadolu da Toros dağlarının kuzeyinde yer alan Kapadokya doğa ve tarihin merkezi konumundadır. Buraya geldiğiniz zaman peri bacalarını inceleyebilir ve balon keyfi yapabilirsiniz. Otantik otellerinde kalarak bu güzelliği en yakından görebilirsiniz.