• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

7 GÜNDE 7 FARKLI AVRUPA TATİL ÜLKESİNİ ZİYARET EDELİM

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

Avrupa tatili için geri sayıma başladıysanız sizler için bu kıtanın en büyüleyici 7 farklı ülkesinin ve tatil beldesinin sunumunu yapacağız.

Her gün birinden diğerine geçerek kendiniz ve aileniz için ömür boyu unutamayacağınız enfes bir tatilin tadına varmak ister misiniz? Dünyanın dört bir yanını gezip görmek isteyenlerin en çok merak ettikleri ve sordukları soruların başında “nereye gitmeliyim” gelir. Özellikle Avrupa tatili yapmak isteyenler ise hangi ülke veya şehrin tadını çıkaracağı konusunda şüpheler taşır. Ancak gezilip görülecek yerleri ikiye böldüğümüzde kültürel veya tatil amaçlı yerlere odaklanırız. Tatil için seyahat yapmayı düşünenlere göre mükemmel bir yazı hazırladık.

Bu yazımızda sizleri Avrupa’nın 7 farklı ülkesine götüreceğiz. Turumuzu bizimle birlikte tamamladıktan sonra kafanızda seyahat planınız netleşecektir. Doğayı ve denizi tatilinde bulundurmayan insanların neden gezdikleri anlaşılmamaktadır. Üstelik gidilen rotalar tatil için olduğu halde kültürel de bir şeyler bulunmuyor ise “eyvah, boşa geçti günlerim” demek gerekiyor.

Sizler de bütün ömrünüz boyunca “ay şekerim, bu sene yazı Avrupa’da geçirdim” veya “tatlım inanır mısın, bu kış kar kayağının tadını Avrupa’da doya doya çıkarttım” sözlerini sıkça duymuşsunuzdur. Tabi ki de bu sözler bir yerlerden tanıdık geliyor kulaklarınıza ve dimağınıza. Artık dünya küçük bir köy gibi oldu. Ulaşım ise havayolu ve tur şirketlerinin girdiği rekabetler sonrası çok düşük maliyetlere indi. Gelin sizde bu küçülen dünya köyünün istediğiniz yerine Ucuzauc.com.tr önderliğinde bir tur veya ekonomik uçak bileti alarak ulaşın.

AVRUPA TURUMUZDA İLK DURAK CENEVRE

AVRUPA TURUMUZDA İLK DURAK CENEVRE

Arkasını Alp Dağları'na ve Jura dağlarına yaslayan bu İsviçre şehri, milattan önce 120 yılında Romalılar tarafından Germenler’e engel olmak için kurulmuştur. İsviçre’nin Suisse Romande bölgesinde yer alan Cenevre, bölgesinin en kalabalık, İsviçre’nin ise 2. en kalabalık şehridir. İçinde Almanca, İtalyanca ve Romansçe dilleri de konuşulan bu güzel beldenin resmi dili ise Fransızca olarak geçer. Doğa, kültür ve bilimi iç içe bulabileceğiniz Cenevre’nin tarihi ve doğal yapısına hayran kalacaksınız.

İKİNCİ AVRUPA DURAĞIMIZ KARADAĞ’IN MİAMİ’Sİ BUDVA

İKİNCİ AVRUPA DURAĞIMIZ KARADAĞ’IN MİAMİ’Sİ BUDVA

Budva, Adriyatik Denizi’nin kenarında bulunan ve uygun fiyatlı tatil seçeneklerinin vazgeçilmez mekanlarından olarak Avrupa’nın öne çıkan şehirlerindendir. Köklü ve eski bir tarihe sahip olan bu şehrin sahillerinin güzelliği ve Miami sahillerine benzerliği ün salmıştır. Konaklama derdinizi ise çok sayıda pansiyon, hostel gibi müesseseler olduğu için ucuza mal edebilirsiniz.

BÜKREŞ ÜÇÜNCÜ AVRUPA TATİL YERİMİZ

BÜKREŞ ÜÇÜNCÜ AVRUPA TATİL YERİMİZ

Romanya’nın başkenti olarak bilinen bu güzel şehir de hem ekonomik, hem de tatil için en ideal konumlardan birisi. Mimarisi ve doğal güzellikleri ile şehrin sokaklarında dolaşırken hayattan tat almanızı sağlayabilecek enfes bir manzarayı Bükreş size sunuyor. Bu sokaklarda göreceğiniz evler bile sizleri adeta bir çizgi film gibi harikalar diyarına götürmeye yetecektir.

KİEV DE UKRAYNA’NIN VE AVRUPA’NIN EN EKONOMİK TATİLİ

KİEV DE UKRAYNA’NIN VE AVRUPA’NIN EN EKONOMİK TATİLİ

Kiev, ülkenin ekonomik koşulları bozuk olduğu için Avrupa tatili listesine eklenmesi gereken ayrıcalıklı beldelerden birisidir. Hem cebinizi yakmaz, hem de tatil için ideal mekanlardandır. Özellikle tiyatro ve opera binalarının hakim olduğu şehirde, sanata doymadan dönemezsiniz. Gündüzleri para harcama sıkıntısı çekmeyeceğiniz gibi geceleri de hayatın hızlı olduğu bu şehirde yine ucuza eğlence mekanlarını ziyaret edebilirsiniz.

DİĞER BİR UKRAYNA TATİL ŞEHRİ LVİV

DİĞER BİR UKRAYNA TATİL ŞEHRİ LVİV

Tatilinizi sürdürürken uğramanız gereken bir diğer Ukrayna şehri ise Lviv olmalıdır. Yine ülkenin ekonomik şartlarının kötü olmasından kaynaklanan ucuzluktan faydalanabileceğiniz harika bir yaşam kentidir. Gündüz tam gün şehir dolaşarak tarihi ve doğal atmosferi solmanızı öneririz. Tabi yine gece hayatı burada da çok meşhur olduğundan eğlence mekanları sabaha kadar müzikle sizi coşturabilir.

BELGRAD AVRUPA’NIN GÖRÜLMESİ GEREKEN TARİHİ YAPILARINDAN

BELGRAD AVRUPA’NIN GÖRÜLMESİ GEREKEN TARİHİ YAPILARINDAN

Belgrad, Sırbistan’ın başkenti olarak bilinen ve tarihi binalar ile kuşatılmış muazzam bir şehirdir. Doğal güzelliklerini gezerken gözlerinizin adeta bayram edeceği bu şirin beldenin resimlerini çekmekten yorulabilirsiniz. Müzelerini dolaşmayı kesinlikle ihmal etmemelisiniz ve dışarıda ki yaşayan tarihin bir parçasını bu müzelerde bulacaksınız.

SON AVRUPA TATİL DURAĞIMIZ TENERİFE

SON AVRUPA TATİL DURAĞIMIZ TENERİFE

Tenerife, adını ilk defa duyanlar için “neresi lan burası?” dedirtebilir belki ama bu isimle beraber şunu da hatırlamalısınız “Kanarya Adaları”. Evet Tenerife, İspanya’da bulunan Kanarya Adaları’nın en çok rağbet gören ve en ucuz adası olarak biliniyor. Bir Avrupa tatili yaptım demek için dillere destan olmuş bu “Kanarya Adaları”nı ziyaret etmemiş olmak eksikliktir. Tatilin, doğanın ve denizin tadını çıkarmak için en ideal yerlerden birisi de İspanya’nın bu saklı cenneti Tenerife olacaktır.