• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

3 Yeni İş Seyahati Trendi

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

seyahat trendleri

Gün geçtikçe yenilenen dünya ve gelişen teknolojiyle de seyahat sektörü de sürekli olarak yenilenme yoluna gidiyor. İş seyahatleri alanında ise teknoloji de son derece önemli bir hal alarak seyahat alanında ürün ve hizmet ayarlamaları internet üzerinden planlama yoluna gidiliyor.

Kısa zamanda çok iş yapma gerekliliğini doğuran bu düzende iş seyahati rezervasyonları ve planlarını yönetme şekli de direk olarak teknoloji üzerinden şekilleniyor. Hal böyle olunca da iş seyahati trendi de son zamanlarda ön plana çıkmaktadır.

İş hayatınızda ve günlük hayatınız da trendlerden uzak kalmamanı için sizin için iş seyahatlerinin popüler 3 trendini konu aldık.

mobil uygulama

Mobil Uygulamalar

İş seyahatlerinde zaman kaybetmemek için bütün ayarlamalar önceden yapmak mobil uygulamaların da kullanımında ciddi bir artışa neden oldu. Otel rezervasyonundan, havalimanına gitmeden check-in işlemleri için, park yeri ve hatta taksiler için bile geliştirilen uygulamalar hayatımızın kaçınılmaz bir parçası halinde.  Günlük hayatta yapılacaklardan, gittiğiniz şehrin yol haritasına, toplu taşıma da ulaşıma kadar bütün bilgileri bulabileceğiniz uygulamalar son dönemde trenlerde ilk 3 de yer almaktadır.

Hayatınızı kolaylaştıran bu uygulamalardan bir tanesi olan ucuzauc mobil uygulaması da anında 150’den fazla hava yolunun sefer bilgilerine ulaşarak anında uçak biletinizi satın almanızı sağlıyor. Yine uygulama kapsamında müşteri temsilcimizle de iletişime geçerek de iş seyahatinizde zaman kaybetmemeniz için bütün düzenlemeleri önceden gerçekleştirebiliyorsunuz.

bleisure

İş ve Eğlence (Bleisure) Seyahati

Son dönemlerde ortada çıkan Bleisure kelimesi aslında var olmayan ve son zamanlarda türeyen bir kelime. Hem iş hem de eğlencenin birleşiminden doğan “bleisure” kelimesi, uzun saatler çalışan veya iş seyahatinde hem işi hem de eğlence anlayışını birleştiren kişiler için gezgin odaklı bir tutumu da ortaya çıkarıyor.

İş seyahati sonrasında çoğu firma fazladan bir gün daha seyahate ekleyerek çalışanın dolu dolu bir tatil geçirmesine de olanak sağlıyor. Böylece seyahat ettiği şehri de keşfetme fırsatı sunan bir anlayışla, gezgin ruhunuzu da ortaya çıkaran bu çalışma biçimi için tur firmalarından da destek alınıyor.

Tur firması destekli olarak hem iş seyahatinizi ve sonrasında arta kalan zamanınızı da en güzel şekilde değerlendirmek isterseniz tur hizmetleri operatörümüzle iletişime geçebilirsiniz.

Yasal Yükümlülük

Ülkemizde vey yurt dışında da son yıllarda korkunç terör saldırıları, doğal felaketler iş seyahatlerinde de yasal yükümlülükleri de ön plana çıkartan bir etken.  Yapılan araştırımalar seyahat yöneticilerinin yolcu güvenliğini üstlenirken, son bir iki yoldur seyahat risk stratejileri gözen geçirilerek iş seyahati sigortasında artış olduğu yönünde. Çalışan güvenliği kadar sonrasında olumsuzlara karşı da güvence veren tur firmaları bu yönde artış gösterdi.

İş seyahatinde bütün ayrıntılılara dikkat eden,  olumlu ve olumsuz olabilecek bütün her şeye karşı hazırlıklı olan, güven veren tur firmalarından olan firmamız 7/24 hizmetinizdedir.