• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

2018'in En Popüler Balayı Yerleri

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

Aylarca yapılan hazırlıklar, karşılaşılan zorluklar ve yaşanan streslerin sonunda imzaları attınız ve dinlenmeyi fazlasıyla hak ettiniz. Önünüzde balayı için onlarca seçenek bulunurken, bunlardan sadece birisine karar vermek için biraz kararsızlık yaşayabilirsiniz. Siz de risk almamak için daha önce balayı deneyimi yaşamış yakınlarınıza danışabilir ve Maldivler, Venedik ya da Bali gibi klasik seçimler yapabilirsiniz.  Eğer klasiklerin biraz daha dışına çıkmak isterseniz, son yıllarda trend olan birkaç tercihi beğenilerinize sunuyoruz:

İsviçre Alpleri

Deniz, kum, güneş üçlüsü yerine daha romantik bir tatil isteyen çiftler için İsviçre, en ideal seçeneklerden bir tanesi olarak ön plana çıkıyor. Alpler’in eteklerinde, tertemiz havayı içinize çekerken, göl kenarında keyifli gezintiler yapma fırsatına sahip olacaksınız. Son dönemlerde fazlasıyla tercih edilen bu bölge, sizin de listenize alabileceğiniz seçimlerden bir tanesi. 

Kanarya Adaları, İspanya

En gözde tatil cennetlerinden birisi olan İspanya’da, Barselona ve Madrid ön plana çıkmış şehirler olsa da, ülkenin ada turizmi de fazlasıyla gelişmiş durumda. Masmavi denizi ve sizleri fazlasıyla eğlenceye doyuracak gece hayatına sahip bu adalar, son yılların en popüler balayı yerlerinden birisi durumunda. Hem dinlenmek hem de eğlenceli zaman geçirmek isteyen çiftler için Kanarya Adaları biçilmiş kaftan.

Havana, Küba

Hakkında çok fazla söze gerek olmayan bir cennet. Sokakları, binaları ve insanları sizi bambaşka bir zaman diliminde karşılamayı bekliyorlar.  Eskinin güzelliği, her adımınızda size eşlik ediyor. Özellikle fotoğraf çekmeyi seviyorsanız, neredeyse her cadde sizin için bir stüdyo kıvamında. Her gününüzde bambaşka bir tecrübe yaşamanızı vadeden Küba’nın başkenti Havana, balayı için en çok tercih edilen yerlerden biri aynı zamanda. 

Finlandiya

Bu ülke, akıllara hemen soğuk ve karlı havaları getirse de, yaz mevsiminde gittiğinizde gözünüzü alamayacağınız manzaraları önünüze sermek için sizleri bekliyor. Güneyde Helsinki, kuzeyde Lapland bölgesi derken, adeta her şehirde size huzur vadediyor.  Finlandiya, balayı için eğlenceyi ön planda tutmak yerine biraz daha yavaşlamak ve dinlenmek isteyenler için kesinlikle göz önünde bulundurulması gereken bir yer.

Vancouver, Kanada

Deniz, güneş ya da manzarası meşhur bölgeler, balayı için gidilecek yerlerin belirlenmesinde fazlasıyla etkili ama son dönemde insani ilişkiler de çok önem kazandı. Çoğumuzun başına, bizimle ilgilenmeyen ya da hiçbir sebep olmamasına rağmen soğuk davranan insanlarla uğraşmak zorunda kaldığımız dönemler gelmiştir. Hatta bu durum, tatilin tadını kaçırmaya başlı başına yetiyor bile. Şimdi size bu sorunu büyük ihtimalle hiç yaşamayacağınız bir yer tavsiye ediyoruz. 30’un üstünde etnik kökenden insanın sorunsuz bir şekilde yaşadığı, ormanları, parkları ve bahçeli evleri ile sadece huzurlu bir tatil sunan Vancouver.  Kanada uçuşu biraz uzun sürse de, bu tatil size fazlasıyla iyi gelecek.

New York, ABD

Kimilerine göre dünyanın en güzel şehri. Işıl ışıl caddeler, hiç yavaşlamayan hayat. Gidenlerin anlata anlata bitiremediği New York, size de düşlediğiniz balayını sunmayı bekliyor.  Gerek ulaşım, gerek konaklama ve yeme içme olarak listedeki diğer seçeneklerden biraz daha masraflı olan bu şehir, paranızın karşılığını, yüzünüzü her an güldürerek fazlasıyla verecektir. Kısa tatillerde kaçamak yapmanın pek mümkün olmadığı Amerika’ya en azından balayı bahanesiyle gitmek size iyi gelecek ve gidilecekler listenizden zor bir hedefin üzerini çizebilme fırsatı verecek. 

Floransa, İtalya

İtalyan Rönesans’ının başkenti olan Floransa, şehir mimarisi, sanat galerileri ve dillere destan müzeleriyle, sizlere düşlediğiniz balayını vadediyor. Dünyanın en önemli sanatçılarından biri olan Leonardo Da Vinci ve Michelangelo gibi isimlerin izlerini hala taşıyan şehir, kültür turu sevenlere her saniyesi tadı damakta bırakacak anlar sunmayı bekliyor. Sadece sokaklarında gezmenin bile fazlasıyla keyif vereceği Toscana bölgesinin başkenti, yemek ve eğlence anlamında da yüzünüzü fazlasıyla güldürecek çeşitliliğe sahip.  Hiçbir zaman unutamayacağınız anılarla ayrılacağınız Floransa, hayallerinizdeki balayı için doğru bir tercih olacak.