• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Pegasus Kampanyaları

Anasayfa » Uçak Bileti Kampanyaları » Pegasus Kampanyaları

Pegasus Yeni Hatlarını Tanıtıyor!

03 August 2017

Pegasus Yeni Hatlarını Tanıtıyor!

2017 yılının temmuz ayında satışa sunduğu 5 yeni hat ile bilhassa havacılık sektöründe adından sıklıkla söz ettiren Pegasus Havayolları’nın uygun fiyatlı ve de konforlu ulaşım hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Pegasus Havayolla...

Devamı

pegasus kampanyalarıPEGASUS HAVAYOLLARI

 

Pegasus 1989 yılında kurulmuştur. Merkezi ise İstanbul’dadır. Uçaklarının ana merkezi de Sabiha Gökçen Havalimanı’dır. Buna ayrıca ilave olarak İzmir Adnan Menderes ve Antalya Havalimanı’nda da bulunmaktadır. 2005 yılında Sabancı ailesi tarafından yönetimi devralınan ve Ali SABANCI’nın CEO’luğunu yaptığı Pegasus Hava Yolları yıl içerisinde yaptığını indirim ve  kampanyalarla bilinmektedir.

 

Her yıl yurtiçi ve yurtdışı uçuş kampanyaları düzenlemekte olan Pegasus Hava Yolları 45’ten fazla sayıda uçak filosu var ve sürekli olarak da yeni alımlar gerçekleştirmektedir. Avrupa’nın en hızlı büyümekte olan havayolu firmalarından yalnızca biridir.

 

PEGASUS HAVA YOLLARI CHECK-IN İŞLEMLERİ

 

Pegasus Hava Yolları’nda check-ih işlemleri havalimanında ki kontuar ya da kiosklardan yapılabilmektedir. Check-in işlemlerinin havalimanında gerçekleştirilebilmesi için ise iç hatlarda uçuşa 30 dakika kala dış hatlarda ise uçuşa 45 dakika kalana kadar kontuara müracaat etmek gerekmektetdir.

 

Online check-in işlemleri uçak kalkış saatinden 72 saat önce başlamaktadır. Kalkışa 40 dakika kala ise sona ermektedir.

 

Bu da şunu gösteriyor ki check – in işlemleri bir uçuş için ve zamanlama olarak çok önemlidir. Bu sebeple uçuşunuzdan önce muhakkak yapılması gerekmektedir.

 

BAGAJ HAKKI ve ÜCRETLENDİRME

 

Pegasus Hava Yolları ile yolculuklarınızda biletin sınıfına göre bagaj hakkı iç hatlarda 15-20+25 kg. arasında değişmektedir. Yurtdışı uçuşlarda ise 20-25 kg. arasında değişmektedir.

 

Bazı bilet sınıflarında ise yalnızca el bagajına izin verilmektedir.

Tüm yolcular için serbest el bagajı hakkı limiti genellikle 8 kg. ile sınırlıdır. Ekstre bagaj hakkı internet üzerinden ya da kontuardan satın alınabilmektedir ki, bununla ilgili gerekli acentalarda destek sağlamaktadır.

 

Ama durum her ne olursa olsun bilinmesi gereken şudur ki, eşyaların yoğun tutulmaması. İhtiyaç dahilinde ki eşyalarınızdan güzel bir bavul hazırlanması…

 

PEGASUS HAVA YOLLARI KOLTUK SEÇİMİ

 

Pegasus Hava Yolları’nın kullanan yolcular koltuk seçimi için ücret ödemek zorunluluğu vardır ki birçok havayollarında da bu durum söz konusudur.

Kontuardan yapılan check-in’nde sistem manuel koltuk ataması yapılmaktadır. Acil çıkış kapıları, koridor, ilk sıra ve numarası bilinen tüm seçimler için ödeme yapılabiliyor. Koltuk seçimi ücreti 14 TL’den paylaşılmaktadır.

 

PEGASUS HAVA YOLLARI BİLETLENDİRME ÜCRETİ

 

Pegasus Havayolları’ndan satın alınacak bilet sınıfına göre biletlendirme servis ücreti uygulanmaktadır. Biletlendirme servis ücreti 20 TL’nin başlıyor.

 

Pegasus Hava Yollarında bilet ücretlendirmede çok fazla bir hizmet bedeli alınmamamaktadır.

 

 

 

 

 

 

PEGASUS HAVA YOLLARI YİCECEK, İÇECEK ve İKRAM

 

Pegasus Hava Yolları’nda yiyecek, içecek ve ikramlar ücretli internet üzerinden gerçekleşmesinin yanı sıra uçuş öncesinde de yemek siparişi online olarak verilmektedir.

Bu da yolcuya büyük bir konfor sağlamanın yanı sıra kendisini iyi hissetmesi için büyük bir detay olarak görülmektedir.