Pia Pakistan Hava Yolları Uçak Biletleri

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Pia Pakistan Hava Yolları

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Pia Pakistan Hava Yolları Künye Bilgileri

Kuruluş Tarihi:
1945
Merkezi:
Karaçi, Pakistan
Filo Büyüklüğü:
38 Uçak
Uçtuğu Ülke Sayısı:
25
Uçuş Noktaları:
67

Mobil Uygulama

PIA Hava Yolları

Lahor Pakistan

PIA Airlines, 1946 yılında Pakistan ’da kurulmuş Pakistan 'ın bayrak taşıyıcı hava yolu firmasıdır. 1955 yılında tam olarak bütün yetkinliklerini alarak Pakistan Uluslararası Havayolları Şirketi olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

PIA Uçak Bileti 

Pakistan uçak bileti ortaklaşa uçuş gerçekleştirdiği hava yolları aracılığı ve internet üzerinden online olarak ucuzauc.com.tr web sitesi üzerinden taksit seçeneklerinden ve kampanyalardan da faydalanarak PIA ucuz uçak biletinizi alabilirsiniz.

badshahi cami

Pakistan Hakkında

Pakistan resmi olarak bir İslam Cumhuriyeti olarak kabul edilen, Hindistan, Afganistan, İran ve Çin ile karadan sınır komşusu olan ülkedir. İslami kurallara göre yönetilen ülke de tarih boyunca birçok savaş verilmiştir, ayrıca alkol satışı da yasak olduğundan dikkat edilmesi gerekmektedir.

Sahlimar Garden

Pakistan’da Gezilecek Yerler

Pakistan kaleleri ve hisarları ile meşhur olan bir ülke olarak Pakistan’da gezilecek yerlerin başında da Lahore Hisarı, Rohtas Hisarı ilk sırada yer almaktadır. Daha sonrasında Pakistan’da Badshahi Camii, Mohenco-daro, Shalimar Bahçeleri, Hayber Geçidi, Minar-e-Pakistan, Mohatta Sarayı, Wazir Khan Camii, Ayubia Doğal Parkı, Khunjerab Doğal Parkı, Suneri Camii, Pamir Dağları, Faysal Camii, Siachen Buzulu,  Deosai Doğal Parkı gezilecek yerler arasındadır.

Tandoori - Pakistan

Pakistan’da Ne Yenir

Pakistan mutfağı oldukça zengin ve farklı tatları da bünyesinde barındıran bir mutfak olarak Dünya Mutfağında gereken yere sahiptir.  Pakistan’da yenilmesi gerekenler arasında öncelikli olarak Lassi,  Tandoori, Balt gibi yemeklerle beraber Dhal’da yer almaktadır.

PIA Uçuş Noktaları

Pakistan hava yolları olan PIA uçuşlarını 38 adet uçağı ile 67 farklı noktaya gerçekleştirmektedir. Uçuşlarının çoğunu gerçekleştirdiği ortak uçuş anlaşmaları ile farklı hava yolları ile gerçekleştiren PIA anlaşmalı olduğu hava yolları arasında China Southern Airlines, Etihad Airways , Thai Airways, International, Türk Hava Yolları yer almaktadır.

Ülkemiz’ de THY ile ortaklaşa uçuş gerçekleştiren PIA İstanbul’dan karşılıklı seferler düzenlemektedir. Seyahat rotanıza göre ütün hava yollarını görüntülemek, uçak sefer saatleri ve ucuz uçak biletleri hakkında ayrıntılı bilgi için ucuzauc.com.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Diğer Hava Yolları

Middle East Lübnan Hava Yolları