Mısır Hava Yolları Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

Mısır Hava Yolları

mısır hava yolları

EGYPT AIR Hava Yolları

Egypt Air, 1932 yılının Haziran ayında kurularak 1933 yılının Temmuz ayında resmen faaliyete geçmiş Mısır’ın bayrak taşıyıcısı hava yolu firmasıdır. Merkezi Kahire Havalimanı olan hava yolu firması tarifeli ve tarifesiz uçuşlara ek olarak kargo hizmetleri de vermektedir.

Mısır Uçak Bileti 

Ülkemiz de ve birçok farklı ülkede de MS kodu ile satışı yapılan Egypt Air uçak bileti en kolay ve pratik yoldan ucuzauc.com.tr web sitesinden satın alabilirsiniz. Web sitesinin basit ara yüzü ve kolay kullanılabilirliği ile dakikalar içerisin de seyahat planınıza göre Mısır uçak biletinizi alabilir ve bütçenizi sarsmadan online ödeme sistemi ile ödemenizi yapabilirsiniz.

Ucuzauc.com.tr web sitesinin kullanıcılarına sunduğu dokuz taksit imkânlarından da yararlanarak bütçenizi sarsmadan konforlu ve güvenilir bir şekilde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

mısır

Mısır Hakkında

Mısır, çoğunluğu Müslüman olan Arap ülkelerinden birisidir. Başkenti Kahire olan ülke cumhuriyet rejimi ile yönetilmektedir.

Mısır’ın bir diğer özelliği ise tarih boyunca dikkat çeken piramitleridir. Piramitlerden ve sonraki süreçte de Mısır’ın nüfusunun hızlı artışı ile de Kuzey Afrika’nın en kalabalık ülkesi olan Mısır halkı çoğunlukla Nil nehri boyunca konumlanmışlardır. Mısır Libya, Sudan, Filistin, İsrail ile sınır komşusudur.

Mısır da Gezilecek Yerler

Mısır’ da gezilecek yerler arasında akla ilk olarak Dünya’da eşi benzeri olmayan piramitler gelse de yapı itibari ile Mısır’da gezilecek yerler piramitlerle sınırlı değildir. Mısır ‘da gezilecek yerler ;  Keops Piramidi, Luxor Tapınağı, Ebu Simbel, Büyük Gize Sfenksi, Kefren Piramidi, Karnak, Kahire Mısır Müzesi,  Krallar Vadisi, Blue Hole, İskenderiye Kütüphanesi, Deir el-Bahari, Mikerinos Piramidi, Coloured Canyon , Dev Memnon Heykelleri, Sina Dağı, Gize Piramitleri, Azize Katerina Manastırı, Kraliçeler Vadisi, Kahire Mehmet Ali Paşa Camii, Sultan Hasan Medresesi, Asvan Adası, Red Pyramid, Kahire Kalesi, Al-Azhar Camii görülmesi ve Mısır da gezilmesi gereken yerler olarak ilk sıralarda yer alanlardır.

mısır yemekleri

Mısır da Ne Yenir

Mısır da öncelikle sokaklar da satılan şeker kamışı suyu muhakkak tatmanız gerekenler arasındadır. Daha sonrasında hayvancılıkla da uğraşan Mısır’da muhakkak ızgara et yemelisiniz. Bunlara ek olarak Mısır’a özgü olan Makallal, Tabule, Tubina ‘da tatmanız gerekenler arasındadır.

Mısır Hava Yolları Uçuş Noktaları

MS kodu Egypt Air, Mısır Hava Yolları Asya, Avrupa, Amerika, Afrika ve Orta Doğu’da toplam da 75 den fazla noktaya uçuş düzenlemektedir. Ülkemizde de Türk Hava Yolları ile ortak uçuş gerçekleştiren Egypt Air ile hava yolu ile ulaşımınızı sağlamak için biletinizi ucuzauc.com.tr web sitesinden Egypt Air ucuz uçak biletinizi alabilirsiniz.

 

Diğer Hava Yolları

Belçika Hava Yolları

 

 

 

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com