Mahan Air Uçak Biletleri

 • Yetişkin (18 ve üstü)
 • Çocuk (2-11)
 • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Mahan Air

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Mahan Air Künye Bilgileri

Kuruluş Tarihi:
1992
Merkezi:
Tahran, İran
Filo Büyüklüğü:
56 Uçak
Uçtuğu Ülke Sayısı:
29
Uçuş Noktaları:
61

Mobil Uygulama

 • MAHAN AIR Hava Yolları

  İran’da yer alan özel bir hava yolu şirketi olan Mahan Aİr, Tahran İmam Humeyni Uluslararası Havalanı ve Mehrabad Uluslararası Havaalanı olmak üzere iki merkezden yönetilmektedir. Tahran merkezli hava yolu firması 1991 yılında kurulmuş ve 1992 yılında faaliyete geçerek günümüze kadar 61 farklı ülkeye hava yolu taşımacılığı hizmeti vermektedir.

   

 • MAHAN AIR Uçak Bileti

  WS kodu ile uçuş gerçekleştiren Mahan Air uçak biletlerini seyahat acentalarından veya internet üzerinden temin edebilirsiniz. İnternet üzerinden komisyon ücreti almadan ucuz uçak bileti satışı gerçekleştiren web sitesi olan ucuzauc.com.tr web sitesi aynı zamanda akıllı telefonlarda kullanılabilen web sitesi ile de aynı isme sahip uçak bileti uygulamasından da faydalanarak Mahran Air uçak biletinizi alabilirsiniz.

   

 • Tahran Hakkında

  .Tahran, İran’ın başkenti ve en büyük şehridir. Metropol şehri olan Tahran Elburz dağının güney yamaçlarında kurulmuş olduğunda ve çevresinde göl, orman gibi doğal yapılar bulunmadığından ciddi oranda hava kirliliği ve çevre sorunları mevcuttur.

   

 • Tahran’da Gezilecek Yerler

  İran’ın en büyük metropol şehri olan Tahran’da gezilecek yerler arasında saraylar, kuleler ve müzeler yer almaktadır. Tahran’da gezilecek yerlerin başında Gülistan Sarayı, Azadi Kalesi, Milad Kulesi, Sadabat Sarayı, İran Ulusal Müzesi, Reza Abbasi Müzesi, Kapalı Çarşı, Saint Sarkis Katedrail, Marble Sarayı, Behişt-i Zehra, Yusef Abad Sinagogu, Ruhollah Khomeini Mozalesi, Tahran Çağdaş Sanat Müzesi yer almaktadır.

   

 • Tahran’da Ne Yenir

  Tahran yemek kültürü ve mutfağı da çok gelişmiş ülkelerden birisidir. Daha çok et ve et ürünlerinin tüketildiği İran’ın başkenti Tahran’da en popüler yemekler arasında ilk sırada Chelow Kebabı gelmektedir. Acem Pilavı, Ash a Doogh isimli bizdeki Ayran Aşı Çorbası’nın pirinçle yapılmış hâkli, Maklube, Tah Chin isimli farklı çeşnisi ile damağınızda tadını bırakıcak tavuk parçalı yemeğide muhakkak yemeniz gerekenler arassındadır. Kırmızı et sevenlerin de tatması gereken Fesenjan, Abgusht farklı lezzettedir. Tahran’da dondurma Bastani olarak bilinmektedir ve safranlı, gül suyu ve fıstıklı Bastani de oldukça lezzetlidir. Kurabiye severlerinde Shirini Berenji isimini verdikleri kurabiyeleri de yine Tahran’da meşhur olan tatlar arasındadır.

   

 • MAHAN AIR Uçuş Noktaları

  Mahan Air, farklı ülkeler de toplamda 61 uçuş noktasına sahiptir. Fakat daha çoğunlukla Şiraz, Kiş Adası, Kerman, Dubai, Kuala Lumpur ve İstanbul odaklı uçuş seferleri düzenlemektedir. İStanul’da yer alan iki havalimanından daha çok Atatürk Havalimanına seferler düzenleyen Manah Air uçak seferleri ve bilet fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.