Küba Hava Yolları Uçak Biletleri

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Küba Hava Yolları

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Küba Hava Yolları Künye Bilgileri

Kuruluş Tarihi:
1929
Merkezi:
Havana, Küba
Filo Büyüklüğü:
14 Uçak
Uçtuğu Ülke Sayısı:
13
Uçuş Noktaları:
20

Mobil Uygulama

küba hava yolları

CUBANA DEAVIACION Hava Yolları

CUBANA DEAVIACION Küba Hava Yolları, Küba merkezli olarak 1929 yılının ekim ayında Latin Amerika’da kurulmuş ülkenin en büyük hava yolu firmasıdır. Ana üssü Jose Martini havaalanında bulunan hava yolları tamamen halk odaklı kurulmuş 80 yılı aşkındır hizmet veren hava yolu olma özelliğinde ilk hava yolu firmaları arasındadır.

Küba Uçak Bileti 

Cubana Deaviacion uçak bileti resmi kuruluşların bilet satış ofislerinde ve ucuzauc.com.tr web sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Küba uçak bileti almak için web sitemiz size en uygun fiyatları karşınıza getirecektir.

Genel de Küba merkezli uçuşlar düzenleyen hava yolları ülkein farklı noktalarına da aktarmalı veya aktarmasız uçuş bilgileri için ucuzauc.com.tr web sitesini ziyaret edebilir ve basit birkaç adımdan sonra biletinizi rahatlıkla seçebilir ve kredi kartınızla ödemesini yaparak dakikalar içerisinde biletinizi alabilirsiniz.

küba seyahati

Küba Hakkında

Küba hakkında ilk akla gelen sosyalizm ile yönetilmesi ve Dünya’ca ünlü başkanı Fidel Castro’dur. Bunun yanı sıra takım adalardan oluşan Küba Cumhuriyeti Karabiber’de bulunan, Birleşik Devletleri Meksika, Bahamalar, Cayman Adaları, Jamaika, Haiti ve Dominik Cumhuriyetine kadar uzanan geniş bir coğrafyada yer almaktadır.

Küba Cumhuriyeti tek partili bir yönetim biçimini savunan, sosyalist bir devlet yapısı ile yönetilmektedir. Küba Komünist Partisi ve Halk İktidarı Ulusal Meclisi ile beraber yönetilen ülke de bilme ve sanata çok önem verilmektedir. Ülke nüfusunun %97’si okuryazar olduğundan kaynaklı da bilim alanında birçok araştırma da ilkleri başarmış, sağlık alanında da çok ilerlemiş bir ülkedir.

küba tatili

Küba Cumhuriyetinde Gezilecek Yerler

Yönetim biçimine ek olarak doğal güzellikleri ve kültürel yapısı ile de dikkat çeken Küba Cumhuriyetinde gezilecek yerler, Viñales Valley, John Lennon Parkı, Alejandro de Humboldt Doğal Parkı, Sierra Maestra Dağı, Che Guevara Mozolesi, Jose Marti Anıtı, Havana Katedrali, Morro Kalesi gezilecek uerler arasındadır.

küba da ne yenir

Küba’da Ne Yenir

Küba mutfağı İspanyollara ait olan baharatlar ve yemek kültüründen etkilense de bulunduğu konumdan kaynaklı Karayiplere ait özellikleri de mutfağında bulundurmaktadır. Küba’da daha çok domuz eti ve deniz ürünlerine ait yemek çeşitleri bulunmaktadır.

Küba’da yemeniz gerekenler arasında Picadilo, Ropa Vieja isimli yerel yemekleri ve Hindistancevizli helva tatlısı bulunmaktadır. Ayrıca bu bölgeden çıkan Mojito kokteylide tadılması gerekenler arasındadır.

CUBANA DEAVIACION Uçuş Noktaları

Küba Cumhuriyetine hizmet veren Cubana Deaviacion Avrupa, Amerika, Kuzey, Orta ve Güney Amerika, Karayipler de olmak üzere 20’den fazla noktaya uçak seferleri düzenlemektedir.

 

 

 

Diğer Hava Yolları

Continental Airlines