Katar Hava Yolları Uçak Biletleri

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Katar Hava Yolları Künye Bilgileri

Kuruluş Tarihi:
1993
Merkezi:
Doha, Katar
Filo Büyüklüğü:
340 Uçak
Uçtuğu Ülke Sayısı:
10
Uçuş Noktaları:
153

Mobil Uygulama

KATAR Hava Yolları

katar hava yolları

Qatar Airlines, Katar ülkesin de 1993 yılından itibaren hizmet veren ulusal hava yolu şirketidir. Doha merkezli Qatar Airlines, Doha Ulusal Havalimanından uçak seferlerini ve tariflerini yönetmektedir. 201 uçak filosu ile Dünya’nın bir çok yerine tarifeli uçak seferleri düzenleyen hava yolu şirketi her yıl bu sayıyı arttırma yönünde anlaşmalara da imza atmaktadır.

KATAR Uçak Bileti 

QR kodu ile satışa sunulan Katar uçak bileti internet üzerinden ve akıllı telefonlarınızın ucuzauc uygulamasından alabilirsiniz. Farklı uçak sefer saatleri ile alternatifler sunan web sitesi ayrıca en çok kullanılan bankaların kredi kartlarına da dokuza varan taksit imkanları sunmaktadır. Buna ek olarak komisyon ücreti de almayarak Qatar ucuz uçak bileti almanızı sağlamaktadır.

qatar

Katar Hakkında

Katar, Arap yarım adasında yer alan bir ülkedir. Diğer ülkelerden farklı olarak refah düzeyi oldukça yüksektir. Bahreyn, Suudi Arabistan, Birleşik Arap emirlikleri ile etrafı çevrilidir. Karadan sadece Suudi Arabistan ile sınır komşusu olan Qatar’ın etrafı Basra Körfezi ile çevrilidir.

katar da gezilecek yerler

Katar Gezilecek Yerler

Katar yerel olarak refah düzeyi bakımından iyi olmasının yanında tarihi açıdan da birkaç kültürel mirasa sahiptir. Katar gezilecek yerler arasında İslam Eserleri Müzesi ilk sırada yer almaktadır. State Grand Camii, Sheikh Faisal Bin Qassim Al Thani Müzesi, Qatar Doğa Arkeoloji Müzesi, Khor Al Udeid, Doha Corniche, Mathaf Arab Modern Sanat Müzesi özellikle Katar’da gezlmesii gereken yerler arasındadır.

katar da ne yenir

Katar Ne Yenir

Katar’da bir çok farklı çeşitte Dünya mutfağından lezzetler bulabilseniz de kendi bölgesinde yöresel olarak yapılan pilav ve etten oluşan yemekleri çok lezzetli ve tadılması gerekenler arasındadır. Ayrıca Esh Asaraya isimli Katar usulü Chesscake tadılması gerekenler arasındadır.

QATAR Uçuş Noktaları

QR kodu ile Dünya’da uçak seferleri düzenleyen Qatar hava yolları Dünya üzerinde bütün kıtalarda 30 45 farklı ülke de 100den fazla uçuş noktasına sahiptir.

Ülkemiz de özellikle İstanbul merkezli gerçekleştirilen uçuşları mevsimlere bağlı olarak turizm bölgelerine de uçak seferleri düzenlemektedir. Ayrıntılı bilgi için ve seyahat rotanıza göre uçak seferleri düzenleyen firmaları görüntüleyebilmek için ucuzauc.com.tr web sitesini ziyaret edebilir, ucuz uçak biletinizi hemen alabilirsiniz.

 

Diğer Hava Yolları

Royal Air Maroc Fas Hava Yolları