İran Air Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

İran Air

IRAN AIR Hava Yolları

iran hava yolları

İranair, 1946 yılında İran İslam Cumhuriyeti tarafından kurulmuş hava yolu şirketidir.  1946 yılında İranian Airways olarak kurulan firma bugünkü adını 1962 yılında almıştır. Merkezi Mehrabad Havalimanı olan hava yolu şirketi İran’ın ulusal ve bayrak taşıyıcı hava yolu şirketidir.

IRAN AIR Uçak Bileti 

İran Air uçak bileti ülkemiz de kendi adı altında anlaşmalı bilet satış ofisleind eve internet üzerinden de ucuzauc.com.tr web sitesi aracılığı ile satılmaktadır. İran Air ucuz uçak bileti satışı gerçekleştiren web sitesinde seyahat tarihinize uygun olarak bütün uçuş seferleri görüntülenerek 3D Security güvencesi ile online olarak alınabilmektedir.

İran kültürü

İran Hakkında

İran, Asya’nın Güneybatısında yer alan Şii İslam inancına göre yönetilen ülkedir. Fars körfezi, Umman Körfezi ve Hazar Denizine ’de kıyısı bulunan ülke Türkiye, Azerbaycan, Ermenistan, Irak, Pakistan, Afganistan ve Türkmenistan ile sınır komşusudur.

İran da gezilecek yerler

İran’da Gezilecek Yerler

M.Ö 4000 yıllara uzanan tarihi geçmişi ile de birçok kültürel mirasa sahip olan ülke doğal güzellikleri ile de dikkat çekmektedir. İran’da gezilecek yerler arasında Pasargad, Urmiye Gölu¨, Nakş-ı Rüstem,  Nakş-ı Cihan Meydanı, Gülistan Sarayı, Azadi Kalesi, Taht-ı Süleyman, Kara Kilise,  Jamkaran , Tebriz Çarşısı, Çehel Sütun Sarayı, Saint Stepanos Manastırı, Khaju Köprüsü, Sadabat Sarayı, Eram Bahçesi, Âli Kapı, Çoğa Zenbil, İmam Rıza Türbesi, Persian Bahçeleri, Babek Ayaklanması yer almaktadır.

iran da ne yenir

İran’da Ne Yenir

İran’da türkiye’de olduğu gibi dönerleri ve kebapları ile meşhur bir ülke olduğundan sokaklarınad ve restorantlarında et ve et yemeklerinden bulabilirsiniz. Genelde ağır yemeklerden oluşan kültürlerinde şerbetli tatlıları daha çok tüketilmektedir.

IRANAIR Uçuş Noktaları

İran Air, IR kodu ile 100 kadar filosuyla, 28 ülke de 55 farklı uçuş noktasına sahiptir. Ülkemizden İstanbul merkezli uçak seferleri düzenleyen İran Air uçak biletleri ve sefer saatleri hakkında ayrıntılı bilgi için ucuzaucc.com.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Diğer Hava Yolları

Jet Airways

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com