• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Yılın İkinci Yarısında Tatilin Keyfini Çıkarın

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

Yılın ilk yarısında henüz tatil yapamadıysanız yaz mevsiminin sıcak ayları ve sonbaharın dökülen yaprakları eşliğinde Türkiye’nin her bir köşesinin tadını çıkarabilirsiniz. Dilerseniz Yılın İlk Yarısında Her Ay Ayrı Bir Yer yazımıza da göz atabilirsiniz.

Yılın ikinci yarısında tatile çıkmayı planlıyorsanız her ay gidebileceğiniz Türkiye’nin en güzel yerlerini sizler için sıraladık. Yılın ikinci yarısında seyahat rotanızı yazımızı okumadan yapmamanız öneririz.

Temmuz- Datça

Datça

Doğal güzellik, eşsiz plajlar ve tarihi yaşatan alanlarla dolu bir tatil arıyorsanız, Datça’yı tercih etmek isteyeceksiniz. Ege ile Akdeniz’in birleştiği noktada yer alan Datça, Muğla iline bağlıdır. Fazla popüler ve kalabalık yerler ilginizi çekmiyor ise Datça’da daha sakin bir tatil geçirebilirsiniz. Antik kenti, Aktur, Kargu koyu, Ovabüyü ve Palamutbükü Datçanın harika koyları olarak anılıyor. Eski Datça’yı gördükten sonra her sene gelip çiçek kokulu sokaklarını, yel değirmenlerini, limanını tertemiz plajını yeniden gezmek isteyeceksiniz.

Ağustos - Kemer

Kemer

Türkiye’nin dünya çapınca tanınmış tatil beldesi olmasında,  masmavi suları, doğal ve tarihi güzellikleri ilk sırayı alıyor. Doğayla iç içe olabileceğiniz ve üst düzey konaklama imkanı olan Antalya’nın güzel ilçesidir. Etkinlikler ve partiler ilginizi çekiyor ise Ağustos ayında Kemer gece hayatının merkezi halini alıyor. Phaselis Antik Kenti ve Koyu, Olimpos, Göynük kanyonu ve Paris II batığı görmek isteyebileceğiniz yerlerden bazıları olarak yerini alıyor.

Eylül - Bozcaada

Bozcaada

Ege Denizi’nin aşık olunası yerlerinden biri olan, Çanakkale’ye bağlı Yunan Mitolojisi’nin Tenedos’u Bozcaada, Türkiye’nin son zamanlarda en popüler yerleri olma yolunda ilerliyor. Kalabalıktan rahatsız oluyorsanız, havanın serinlemesi ve yoğunluğun hissedilebilir oranda azalması için Eylül ayını tercih etmek isteyeceksiniz. Gece hayatının minumun oranda olduğu Bozcaada, kafa dinlemek için gidilmesi dikat çekiyor.

Ekim - Kapadokya

Kapadokya

Büyüleyici doğal güzelliğiyle hayranlık uyandıran bir coğrafyaya sahiptir. Lavların katmanlardan oluşması ve esen rüzgarların peri bacalarının baca kısmının oluşmasını sağlamıştır. Bu durum dünyanın her yerinden turist çekmek için yeterli oluyor.  Peri bacalarını gezmek, hayatınıza renk katacak balon turu, Unesco’nun olanüstü güzellikte kültürel ve doğa mimarisi listesinde olan Uç hisar kalesini görmek ve kilden yapılmış çömlek denildiğinde akla ilk gelen Avason’u ziyaret etmek yapabileceğiniz aktivitelerden birkaçı olarak yerini alıyor.

Kasım-  Çamlıhemşin

Çamlıhemşin

1960’larda ilçe haline gelen Çamlı Hemşini Rize’nin 11 ilçesinden biridir. Ormanlarla kaplı, dağlık arazilerden oluşmaktadır. İlçeye 19 km uzaklıkta olan Ayder yaylasının muhteşem manzarası ve yeşilin tüm tonlarının olduğu bitki örtüsüyle çok fazla turist çekmektedir. Fırtına deresinde Rafting yapmak isteyebilirsiniz.

Aralık-  Sapanca

Sapanca

Sakarya’nın batısında yer alan Sapanca, günümüzde saklı bir cennet olarak nitelendirilmektedir.  Doğa güzellikleriyle herkesi büyülemektedir. Havası, yeşillikleri ve gölüyle huzurlu zamanlar geçirmenize olanak sağlıyor. Şehir stresinden uzak kısa hafta sonu tatili arıyorsanız alternatif olarak düşünebilirsiniz.