• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Çok Ziyaret Edilen Milli Parklar

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

Dünya üzerinde yabancı ve yerli turistlerin senenin her döneminde ziyaret ettikleri tarihsel yapılar ve milli parklar bulunuyor. En çok ziyaret edilen ve talep gören milli parklar yoğun olarak ziyaret ediliyor. Dünyada en çok ziyaret edilen ve merak edilen milli parklar öncelikle birçok bulunmakta. Hepsi birbirinden farklı özelliklere sahip olan milli parklar insanlarda ilgi odağı oluyor.

Büyük Kanyon Milli Parkı ABD

Büyük Kanyon Milli Parkı ABD

Geçmişi çok eski yıllara dayanan Amerika Birleşik Devletlerinin en eski ve tarihi milli marşı olan büyük Kanyon yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken çok tercih edilen ve talep görülen bir milli park olma özelliğini taşıyor. Milli miras olarak kabul edilen büyük Kanyon’da birçok spor dalı ayrıca yapılabilir. Bunlardan bazıları trekking ve hiking ‘dir. Büyük Kanyon mili parkın büyüklü devasal bir büyüklüktedir. 476 kilometre uzunluğu olan milli park 1650 metre derinliğine sahip olma özelliği ile ön plana çıkıyor.

Göreme Milli Parkı Türkiye

Göreme Milli Parkı Türkiye

Ülkemiz açısından dünyada en çok bilinen ve yerli yabancı tüm turistler tarafından oldukça sevilen ve gezilen bir milli park olma özelliğini taşıyor. Göreme ulusal parkı 1985 yılında UNESCO tarafından Dünya mirasları içine alınmış bir parktır. Dünyanın dört bir yanından yılın her dönemi turist ağırlayan göreme milli park peri bacaları, mağara evler gibi birçok farklı özelliğe sahip.

Pingvellir Milli Parkı İzlanda

Pingvellir Milli Parkı İzlanda

İzlanda ‘nın güneyinde bulunan Reycjkanes bölgesinde yer alan ulusal park olma özelliğini taşıyan Pingvellir milli park masallar diyarında olan bir görüntüye sahiptir. İzlandalılar tarafından parkın bulunduğu bölge ilk yerleşim yeri olarak kabul edilmesinden dolayı park hükmet tarafından özel koruma altına alınmış. UNESCO Dünya mirası listesinde yer alıyor. Milli parkta birde volkanik dağ bulunuyor. Çok ilgi gören bu park her dönem turistlerin ilgisini çekiyor.

Arjantin Ve Brezilyada Yer Alan Iguazu Doğal Park

Arjantin Ve Brezilyada Yer Alan Iguazu Doğal Park

Iguazu doğal parkın en önemli özelliği iki ülke içerisinde olması yani Arjantin’de başlatarak Brezilya’da bitmesi çok önemli bir yere sahip. Çok büyük bir alana sahip olan doğal park vahşi hayvanları içinde barındırıyor. Örneğin; maymun, jaguar, gergedan ve aslan gibi hayvanlar yaşamakta. Sonsuz bir su ve ağaç görüntüsüne sahip doğal park çok merak edilen ve ilgi duyulan bir yer.

Kakadu Parkı Avustralya

Kakadu Parkı Avustralya

Kakadu ulusal park Avustralya ülkesinin tüm oksijen ihtiyacını karşıladığını söyleyebiliriz. Yemyeşil ve oksijen dolu bir havası olan Kakadu Parkı UNESCO tarafından Dünya mirasları içine alınmış bir park olma özelliğini taşıyor. Vahşi hayvanların, göllerin ve nehirlerin bulunduğu çok büyük bir alana sahip bu park Avustralya hükümeti ve aynı zamanda Aborjinler tarafından idare edilmektedir. Turistler tarafından oldukça ziyaret edilen bir park olarak karşımıza çıkıyor.