• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Dünyanın En Pahalı ve En Lüks Yolcu Gemileri

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

Gemi seyahati, herkesin hayatta en az bir kez yaşaması gereken muhteşem bir deneyim. Karadan uzaklaşmak, şehirdeki tüm dertlere ve problemlere mola vermek demek. Uçsuz bucaksız maviliklerin iyileştirici etkisine, dev gemilerin ihtişamı da eklenince insan adeta büyüleniyor. Mavi sularda süzülen öyle lüks gemiler var ki, sağladıkları konfor ve ince düşünülmüş ayrıntılarıyla hepsi birer saray yavrusu.

Harmony of the Seas

Mavi sulara indiği 2016 yılında, dünyanın en büyük gemisi ünvanının da sahibi olan Harmony of the Seas; 362 metre uzunluğa ve 65 metre genişliğe sahip. Bir seferde 6780 misafir ağırlayabilen geminin maliyetinin 1 milyar dolardan fazla olduğu belirtiliyor. Gemi içerisinde 23 adet yüzme havuzunun yanı sıra, sörf simulatörleri, dalga havuzları ve kaydıraklar var. Geminin 8 farklı restoranında, dünya mutfağından farklı lezzetler sunuluyor. 11 binden fazla sanat eseri, gemideki konukların ziyaretine açık. Geminin rotası Florida’dan başlayarak Bahamalar ve Karayipler’e devam ediyor.

Allure of the Seas

16 kattan oluşan bu devasa gemi 6296 kişilik yolcu kapasitesine sahip. İçinde dev bir alışveriş merkezi, 1380 kişilik bir tiyatro ve buz pateni pisti bulunan Allure of the Seas, tam dört futbol sahası büyüklüğünde. Bir mimarlık ve mühendislik harikası olarak tanımlanan gemi, lüksün ve denizin keyfini doyasıya çıkarmak isteyen konukları ağırlıyor.

Oasis of the Seas

Türkçe karşılığı “Denizdeki Vaha” anlamına gelen Oasis of the Seas, Royal Caribbean firmasının 3. en büyük gemisi. 2009 Aralık ayında inşa edilen geminin 5400 kişilik yolcu kapasitesi mevcut. Gemide aynı zamanda 2000 kişiden fazla mürettebat görev yapıyor. Geminin en ilginç özelliklerinden biri; içinde bir çeşit “Bağdat Caddesi” bulundurması! Kaldırım taşlarıyla örülü caddede alışveriş tutkunları için pahalı butikler var.

Norwegian Epic

4100 yolcu ve 1700 mürettebat kapasiteli gemi, 2010 yılından bu yana engin maviliklerde süzülüyor. 153 bin groston ağırlığındaki gemi eğlence hayatı ve benzersiz şovlarıyla biliniyor. Gemide her yıl Holy Ship adında bir elektronik müzik festivali düzenleniyor. Geminin sahibi olan Norwegian Cruise Lines firmasının bu yatırımı 1,2 milyar dolar değerinde.

Norwegian Joy

Norwegian Cruise Lines firmasının bir diğer yatırımı olan bu gemi, rotasına Şangay’dan başlayarak Çin ve Japonya arasında seyahat ediyor. Geminin en ilginç özelliği ise iki katlı bir yarış pistine ev sahipliği yapması. Firma bunun için Ferrari ile anlaşmalı. Gemide aynı zamanda lazer silah oyunu, açık hava parkları, çok katlı su parkı ve çarpışan arabalar gibi eğlence alanları var.

RMS Queen Mary 2

Dünya turu için en çok tercih edilen gemilerden biri olan Queen Mary 2, onlarca farklı limanı ziyaret ediyor. 2620 yolcu kapasiteli gemi, deniz üzerindeki en büyük şarap mahzenlerinden birine sahip.Evcil hayvan sahiplerine çeşitli olanaklar sunan gemide, kendine özel güvertesi olan odalar bile mevcut. Dev bir akvaryum gezisi ve 3D sinema keyfi de geminin başlıca aktiviteleri arasında yer alıyor.

Seabourn Ovation

Avrupa’nın en yeni gemisi olan Seabourn’un rotası Kuzey Avrupa, İngiltere ve Akdeniz’i kapsıyor. Tüm suitlerinde balkon olan gemi; özellikle ağız tadına önem verenler için doğru tercih. Seabourn Ovation, ünlü şeflerin başta olduğu restoranlarının yanı sıra iç mekan tasarımı ve eğlence anlayışıyla da iddialı.  

Regent Seven Seas Explorer

375 suit odadan oluşan bu gemi, dünyanın en zenginlerine ev sahipliği yapıyor. 224 metre uzunluğundaki geminin inşası, 2013-2016 yılları arasında, tam 3 yılda tamamlanmış. Geminin en lüks suitinin iki yatak odası, üç banyosu, iki adet balkonu, dev bir piyanosu ve kendine özel spa merkezi var. Yüzlerce sanat eserine ev sahipliği yapan Explorer’ın rotası Afrika’dan başlayıp Güney Amerika’ya kadar uzanıyor. Adından da anlaşılacağı gibi yedi denizi dolaşan bu geminin mürettebatı misafirlerini soğuk bir bardak şampanya ile karşılıyor.