Air France Uçak Biletleri

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Air France Künye Bilgileri

Kuruluş Tarihi:
7 Ekim 1933
Merkezi:
Tremblay- en- France
Filo Büyüklüğü:
235 Uçak
Uçtuğu Ülke Sayısı:
95
Uçuş Noktaları:
191

Mobil Uygulama

air france

Air France Hava Yolları

Air France, 1933 yılında Fransa’nın Paris kentinde kurulan hava yolu şirketidir. Air France, Fransa’nın bayrak taşıyıcı ve ulusal hava yol,   SkyTeam üyesi olarak 235 uçak filosu ile 204 farklı noktaya hizmet vermektedir.

Air France Uçak Bileti 

Air France uçak bileti en kolay şekilde internet üzerinden alabilirsiniz. Akıllı telefonlarda da kullanılabilen ve ucuzauc.com.tr web sitesi üzerinden bilgilerin güncellendiği uygulama aracılığı ile üç adımda Dünya’nın farklı noktalarının yanında Fransa ucuz uçak bileti  de alabilirsiniz.

Fransa Hakkında

Fransa, resmi olarak Fransa Cumhuriyeti olarak kabul edilmektedir. Akdeniz, Maraş Denizi, Kuzey Denizi, Ren Nehri ve Atlas Okyanusuna kıyısı bulunan ülke yarı başbakanlık sistemi ile yönetilmektedir.

Fransa Gezilecek Yerler

Fransa’nın da simgesi haline gelen Eyfel Kulesi gezilecek yerler arasında ilk sıradadır. Fakat aynı Dünya’nın en büyük eğlence merkezi olarakda bilinen Disneyland Paris’de muhakkak görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Fransa’da gezilecek yerlerarasında  Notre Dame Katedrali, Zafer Takı, Louvre Müzesi, Chambord Şatosu, Chartres Katedrali, Versay Sarayı, Chenonceau Şatosu, Fontainebleau Sarayı, Fransız Rivierası, Arles, Amiens Katedrali, Mont Saint-Michel, Reims Cathedral, Louvre Sarayı, Alexandre III Köprüsu¨, Sacre-Cœur Bazilikası, Château d'If, Sorbonne, Loire Vadisi ‘de yer almaktadır.

Fransa’da Ne Yenir

Fransa yemek kültürü olarak farklı bir kültüre sahiptir. Genel de Şarap, peynir ve tereyağının çok kullanıldığı yemeklerinde yenilmesi gerekenler arasında Kruvasan, pain au chocolat ismi verilen çikolatalı pastaları, baguette ismi verilen üzerine tereyağı sürülerek yenilen ekmeği, ördek konfi ve magretti yer almaktadır.

Air France Uçuş Noktaları

Air France 95 ülke de toplam da 204 farklı noktaya uçuş düzenlemektedir. İstanbul’dan da uçak seferleri düzenleyen Air France Türk Hava Yolları ile ortaklaşa seferler düzenlemektedir. Ayrıca  Aeroméxico, Air Astana, Korsika Hava Yolları, Air Mauritius, Seychelles Hava Yolları, Air Serbia, Air Tahiti Nui, AirBaltic, Aircalin, Alaska Airlines, Austrian Airlines, Azerbaycan Hava Yolları, Bangkok Airways, Bulgaristan Hava, Chalair Aviation, Croatia Airlines, Etihad Airways, Finnair, Georgian Airways, Japan Airlines, Korean Air, Luxair, Montenegro Airlines, İsviçre Uluslararası Hava Yolları, TAAG Angola Airlines, Ukrayna Uluslararası Havayollarıyla  ortaklaşa uçuş gerçekleştiren Air France her yıl uçuş noktaları sayısını arttırmaktadır.

 

Diğer Hava Yolları:

Fly Dubai