Finnair Uçak Biletleri

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Finnair Künye Bilgileri

Kuruluş Tarihi:
1923
Merkezi:
Vantaa, Finlandiya
Filo Büyüklüğü:
79 Uçak
Uçtuğu Ülke Sayısı:
127
Uçuş Noktaları:
132

Mobil Uygulama

finnair

FINNAIR Hava Yolları

Finnair, Finlandiya’nın başkenti olan Vantaa bölgesinde merkezi bulunan, Finlandiya ulusal ve bayrak taşıyıcısı hava yolu şirketidir. Oneworld kapsamında ülkelerin bayrak taşıyıcısı hava yolu şirketleri ile anlaşmaları olan Finnair, toplamda 65 farklı noktaya hava taşımacılığı hizmeti götürmektedir.

Finnair Uçak Bileti 

Ülkemiz de AY kodu ile satışı yapılan Finnair uçak biletleri en pratik yoldan ucuzauc.com.tr web sitesi veya aynı isimli telefon uygulaması üzerinden alınabilmektedir. Finnair hava yollarının uçak biletlerini sadece görüntülemek isterseniz veya finnair uçak bileti ile diğer havayollarının uçak biletlerini karşılaştırmak isterseniz web sitemiz üzerinden tek adımla bunu gereçekleştirebilrsiniz. Ülkemizde de Türk Hava Yolları ile uçuş gerçekleştiren Finnair uçak seferleri hakkında ayrıntılı bilgi için ucuzauc.com.tr web sitesini ziyaret ederek seyahat planınıza uygun bütün uçak seferlerini görüntüleyebilirsiniz.

finlandiya

Finlandiya Hakkında

Finlandiya, bir Kuzey Avrupa ülkesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Dünya üzerinde Finlandiya Cumhuriyeti olarak kabul gören ülke, İskandinavya yarımadasında Rusya, Norveç ve İsveç ile sınır komşusudur.

Finlandiya Gezilecek Yerler

Finlandiya savaşlar da gösterdiği kahramanlıkları ile ünlü bir ülkedir. Ayrıca Baltık Denizine’de kıyısının bulunması ve iklim yapısından kaynaklı da turizme elverişli bir ülkedir. Finlandiya her ne kadar küçük olarak görülse de gezilecek yerleri çok fazladır. Finlandiya’da gezilecek yerler arasında, Suomenlinna,  Turku Kales, Moomin World, Linnanmäki, Sibelius Anıtı, Helsinki Olimpiyat Stadyumu, Kajaani Kalesi,  Kolovesi Doğal Parlı, Nuuksio Milli Parkı, Helsinki Music Merkezi ilk sıralar da yer almaktadır.

finlandiya da ne yenir

Finlandiya Ne Yenir

Finlandiya kültür olarak komşularından etkilenmiş ve bu durum yemeklerini de ciddi oranda etkilemiştir. İsim olarak farklı olsa da genel de et yemeklerine ek olarak tahıl ürünlerinin de bolca kullanıldığı mutfakta meşhur olan ve yenilmesi gereken yemekleri arasında,  Hernekeitto, Kaalikaaryleet, Puuro, Karjalanpiirakka, Fin hardalı, Ren Geyiği eti sotesi, Poro, Maksalaatikko Fin, Makkara yer almaktadır. Yemek içeriklerinde genel de domuz etinden ziyade sığır eti kullanılmaktadır.

FINNAIR Uçuş Noktaları

Ay kodu uçuş gerçekleştiren Fınair hava yollarının uçak seferleri düzenlediği başlıca ülkeler, Avusturya, Belçika,  Kanada,  Çin,  Çek Cumhuriyeti,  Danimarka,  Estonya,  Fransa,  Almanya,  Hong Kong,  Macaristan,  Hindistan,  İsrail,  İtalya,  İrlanda, Japonya,  Kore,  Letonya,  Litvanya,  Hollanda,  Norveç,  Polonya,  Rusya,  Singapur,  İspanya,  İsveç,  İsviçre,  Tayland, Amerika Birleşik Devletleri,  Birleşik Krallık, Türkiye yer almaktadır. Finnair hava yolları 30 farklı ülkede toplamda 65’den fazla uçuş noktasına sahip hava yolu şirketidir.

 

Diğer Hava Yolları

Filistin Hava Yolları