Etiyopya Hava Yolları Uçak Biletleri

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Etiyopya Hava Yolları Künye Bilgileri

Kuruluş Tarihi:
1945
Merkezi:
Addis Ababa, Etiyopya
Filo Büyüklüğü:
100 Uçak
Uçtuğu Ülke Sayısı:
105
Uçuş Noktaları:
125

Mobil Uygulama

 

etyopya

ETHIOPIAN AIRLINES Hava Yolları

Ethiopian Airlines, Etiyopya’da hizmet veren ve Etiyopya’nın bayrak taşıyıcısı ulusal hava yolu şirketidir. 1945 yılından bu yana hizmet veren şirketin bugün ki ismi 1965 yılında verilmiştir. Star Alliance üyesi olan hava yollarının merkezi Addis Ababa Uluslararası havalimanında yer almaktadır.

Etiyopya Uçak Bileti 

Etiyopya uçak biletlerine ülkemiz de ortaklaşa uçuş gerçekleştirdiği Türk Hava Yolları aracılığı ile veya akılı telefonlarınızın ucuzauc uygulaması ile ulaşabilirsiniz. Ucuzauc uygulamasının bağlantılı olduğu ucuzauc.com.tr web sitesinden de Etiyoya Hava Yolları ucuz uçak biletine ulaşabilirsiniz.

Seyahat planınıza göre size farklı alternatifler de ucuz uçak bileti sunan ucuzauc.com.tr web sitesi ile Ethiopian Airline ucuz uçak biletinizi kredi kartınıza sunulan taksit imkanlarından da faydalanarak alabilirsiniz.

etiyopya turu

Etiyopya Hakkında

Etiyopya adını çok fazla duyduğumuz Afrika kıtasındaki nüfus bakımından en yoğun nüfusa sahip ikinci ülkedir. Yerli halkı ile dikkat çeken Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti başkenti yeni çiçek olarak bilinen Addis Ababa’dır. Sudan, Eritre, Cibuti, Somali, Kenya, Uganda ile sınır komşusu olan Etiyopya etnik olarak da çok farklı kültüre ve geleneklere sahip bir ülkedir.

Etiyopya’da Gezilecek Yerler

Etiyopya’da gezilecek yerler arasında daha çok doğal güzellikler yer almaktadır. Konum olarak da bir çok farklı kültürü barındırsa da yerel halkın teknolojiye uzak yaşantısı daha çok dikkat çekmektedir. Etiyopya’da gezilecek yerler, Tana Gölü,  Awash Nehri, Abbe Gölu¨, Bale Dağı Doğal Parkı,  Kutsal Üçleme Katedrali, Addis Ababa şehir merkezi,  Mago Doğal Parkı,  Awash Doğal Parkı,  Omo Nehri, Simen Dağları, Doğal Etiyopya Müzesi, Etiyopya Ortodoks Tewahedo Kilisesi,  Aya Yorgi Katedrali olarak sıralanabilir.

etiyopya yemekleri

Etiyopya Ne Yenir

Etiyopya’da mutfak olarak kullandığı baharatlardan dolayı Hint mutfağına benzetilse de yemek kültürleri biraz daha farklıdır. Genel olarak et ve et ürünlerinin ağırlıklı olduğu mutfakta Fasting Food isimli etsiz yemek tadılması gerekenler arasında. Ayrıca yemeklerle beraber tüketilen ballı şarabı da ine denenmesi gereken içecekler arasındadır. Ayrıca bir diğer önemli gıdası da süngerimsi  injera isimli tahıllı ekmeğide tatmanız gerekenler arasındadır.

Etiyopya Uçuş Noktaları

ET kodlu Ethiopian Airlines, Etiyopya Havayolları uçuş noktaları 30 dan fazla ülkede 75 ‘den fazla noktadır. Star Alliance üyesi olan Ethiıoian Airlines ortaklaşa uçuş gerçekleştirdiği hava yolları,  Air Canada, Air China, Air India, All Nippon Airways,  ASKY Airlines, Austrian Airlines, Mısır Hava, ELAL İsrail Hava Yolları, Kuwait Airways, Lufthansa, Malezya Havayolları, Mozambik Havayolları, Oman Air, Ruanda Hava, Scandinavian Airlines, Shenzhen Airlines, , Singapur Havayolları, South African Airways, Türk Hava Yolları, United Airlines ve daha başka hava yolları da bu listede yer almaktadır.

Etiyopya yolculuğunuzda Ethopian Airlines ayrıcalıklarından yararlanmak istiyorsanız akıllı telefonlarınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz ucuzau uygulamasından veya ucuzauc.com.tr web sitesinden sadece birkaç tıklama işlemi ile biletinizi rahatlıkla alabilir ve konforlu bir seyahatin tadını doyasıya çıkartabilirsiniz.

 

 

Diğer Hava Yolları

Mısır Hava Yolları