Emirates Uçak Biletleri

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Emirates Künye Bilgileri

Kuruluş Tarihi:
29 Mart 1985
Merkezi:
Dubai
Filo Büyüklüğü:
245 uçak
Uçtuğu Ülke Sayısı:
78
Uçuş Noktaları:
150

Mobil Uygulama

emirates

Emirates Hava Yolları

1985 yılında kurulan Emirates Hava Yolları, Birleşik Arap Birliklerine hizmet veren hava yolu şirketidir. Dünya’nın en fazla Airbus A380 ve Boening777 uçağına sahip olan hava yolu firması 80’den fazla ülkeye uçak seferleri düzenlemektedir.

Emirates Uçak Bileti 

Emirates uçak bileti satışları ülkemiz de bilet satış ofislerinin yanı sıra internet üzerinden ucuzauc.com.tr web sitesi üzerinden de yapılabilmektedir. Türkiye’den İstanbul merkezli olarak gerçekleştirdiği uçak seferleri hakkında ayrıntılı bilgi için web sitesini ziyaret edebilir ve seyahat planınıza uygun ucuz uçak biletini alabilirsiniz.

 

Birleşik Arap Emirlikleri Hakkında

Arap Yarımadası’nın Ortadoğu kesiminde BAE, Abu Dabi, Dubai, Acman, Füceyre, Resü'l-Hayme, Şarika ve Ummül-Kayveyn gibi yedi farklı Arap Emirliğinden oluşan Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’dir.  Birleşik Arap Emirlikleri Umman ve Suudi Arabistan ile sınır komşusudur.

 

Birleşik Arap Emirlikleri  Gezilecek Yerler

Bulunduğu konum itibari ile petrol merkezi olan Birleşik Arap Emirlikleri doğal güzellikleri ve teknolojinin de gelişmesi ile kendilerini daha da geliştirerek gezilecek bir çok yapı inşa etmişlerdir.. Birleşik Arap Emirlikleri’nde gezilecek yerler Burç Halife, The Dubai Mall, Ferrari Dünyası, Palm Cumeyra, Jumeirah Sahili, Vahşi Vadi Su Parkı, Dubai Koyu, Şeyh Zayed Camii, Yas Marina Sirki,  Saadiyat Adası, Dubai Hayvanat Bahçesi, Jumeirah Camii, Dünya Yapay Takımadaları, Louvre Abu Dabi Müzesi, Russian Orthodoks Kilisesi,  Sheikh Zayed Palace Müzesi olarak sıralanabilir.

Birleşik Arap Emirlikleri Ne Yenir

7 farklı emirliğin birleşmesiyle oluşan Birleşik Arap Emirlikleri’ne ait belirli bir mutfak bulunmaktadır. Genel hatları ile etleri ve kebapları meşhur olan ülke de gittiğiniz emirliğe göre farklı kebap çeşitlerinden tadabilirsiniz.

Emirates Uçuş Noktaları

Emirates Hava Yollarının 80 farklı ülkede 140 farklı uçuş noktası mevcuttur. Genel hatları ile Afrika’da 21, Asya ve Pasifiklerde 44, Avrupa’da 37, Kuzey ve Güney Amerika’da 15,Orta Doğu’da 17 farklı noktaya uçak seferleri düzenleyen Emirates Hava Yolları ayrıcalıkları ile seyahat etmek için ucuzauc.com.tr web sitesini ziyaret edebilir ve biletinizi online olarak alabilirsiniz.

 

Diğer Hava Yolları

Bulgaristan Hava Yolları