Delta Airlines Uçak Biletleri

 • Yetişkin (18 ve üstü)
 • Çocuk (2-11)
 • Bebek (2 yaş altı)

Delta Airlines Künye Bilgileri

Kuruluş Tarihi:
1924
Merkezi:
Atlanta, ABD
Filo Büyüklüğü:
809 Uçak
Uçtuğu Ülke Sayısı:
65
Uçuş Noktaları:
330

Mobil Uygulama

 • DELTA AIRLINES Hava Yolları

  Delta Airlines, Amerika’da yer alan Atlanta merkezi hava yolu firmasıdır. 2014 yılında tarifeli uçuşlarda taşınan yolcu sayısı ile Dünya’da birinci sırada yer alan Delta Airlines en iyi olma yolunda hızla ilerlemektedir.

   

 • DELTA AIRLINES Uçak Bileti

  Delta Airlines, ülkemiz de Delta havayolları olarak bilinmektedir. Delta havayolları biletlerine en kolay yoldan ucuzauc.com.tr web sitesinden ulaşabilirsiniz. Bilet alımlarınız da basit ara yüzü kolay karşılaştırma imkanı sunan sistemi ile en kolay ve pratik bilet alma sistemine de sahip olan ucuzauc.com.tr kullanıcılarına bilet alımlarında taksit imkanı da Delta Havayolları ucuz uçak bileti için farklı alternatiflerde sunmaktadır.

   

 • Atlanta Hakkında

  Atlanta, Amerika Birleşik Devletlerin’de yer alan eyaletlerden Georgia eyaletinde yer alan en büyük metropol bölgelerinden birisidir. Atlanta’ya ulaşım kara yolu, demir yolu ve hava yolu ile sağlanabildiğinden Amerika’da önemli bir şehirdir. 1998 yılında açılan havalimanı da en fazla yolcu alan ve en fazla uçak seferlerinin düzenlendiği hava yolu olarak yoğun bir trafiğe sahiptir.

   

 • Atlanta Gezilecek Yerler

  Atlanda’da gezilecek yerler bakımından oldukça zengin bölgelerden biridir. Atlanta’da gezilecek yerler arasında öncelikle Philips Arena, Georgia Dünya Kongre Merkezi, Midtown Atlanta, Georgia Şehir Merkezi, Virginia-Highland, Zoo Atlanta, Kral Chist Katedrali, Tech Kulesi, Grant Park, Atlanta First United Methodist Kilisesi, Sanat Müzesi yer almaktadır. Daha bir çok gezilecek ve görülecek yeri ve bölgesi bulunan Atlanta’da uyumayan şehir olarak da bilinmektedir. Varoş kesimlerinde bulunduğu bu metropolde gezinirken dikkat edilmesinde fayda vardır.

   

 • Atlanta'da Ne yenir

  Atlanda’da Amerika’nın diğer bölgelerinde de olduğu gibi kendine ait bir yemek kültürü olsa da Ne Yenir sorusunun kuşkusuz ilk cevabı steak’dir. Büyük biftek eti olarak bilinen kırmızı etli menüler oldukça yaygındır. Ayarca yine bu bölgeye özgü Şeftalili Pay olarak bilinen şeftalili kek, muzlu puding de yenilebilecek besinler arasındadır. Atlatnta daha çok kahveleri ile anıldığından bu bölgenin meşhur kahvelerinden de muhakkak tatmalısınız.

   

 • DELTA AIRLINES Uçuş Noktaları

  Delta Airlines uçuş noktaları da şirketin büyüklüğü ile orantılı olarak sayıca fazladır. Merkezi Atlanta’da bulunan hava yolunun ayrıca 3 tanesi yurt dışında olan 13 adet merkezi bulunmaktadır. 2015 yılından itibaren 59 farklı ülkenin 326 farklı noktasına uçuş gerçekleştiren hava yolları firması bu sayıyı yaptığı ortak uçuş anlaşmaları ile de hızla arttırmaktadır.