Çin Hava Yolları Uçak Biletleri

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Çin Hava Yolları

Çin Hava Yolları Künye Bilgileri

Kuruluş Tarihi:
1988
Merkezi:
Pekin, Çin
Filo Büyüklüğü:
87 Uçak
Uçtuğu Ülke Sayısı:
39
Uçuş Noktaları:
201

Mobil Uygulama

çin hava yolları

Çin Hava Yolları

CA kodlu AIR CHINA, Çin hava yolları firması pekin merkezli olarak 1998 yılında kurulmuş ulusal bir firmadır.

AIR CHINA 2008 olimpiyatlarında da Çin’in bayrak taşıyıcısı olarak resmi hava yolu olarak görev yapmıştır. Anka kuşunu benimseyen hava yolu Çin liderlerine de en iyi ve kaliteli hizmeti vermekle görevli olarak hala uçak seyahatin de Çin’de öncü bir firma olarak varlığını sürdürmektedir.

Çin Hava Yolları olan Air China Airlines Türk Hava Yolları'nın da dahil olduğu Star Alliance grubuna dahil olduğu için Air China yani Çin Hava Yolları üzerinden aldığınız uçak biletlerinden de Türk Hava Yolları mil programı olan miles and miles puanı kazanabilirsiniz.

çin uçak bileti 

Çin Uçak Bileti 

Çin uçak biletini ülkemiz de internet üzerinden satışı yapılan Çin Hava Yolları firmasının uçak biletlerine de en güvenli yoldan Ucuzauc.com.tr web sitesi aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Bilet satışında müşterilerine kolaylık sağlamak amaçlı en çok kullanılan 5 bankanın kredi kartının geçerli olduğu sisteminden dokuz taksite varan taksit imkânlarından da faydalanarak biletinizi rahatlıkla alabilirsiniz.

çin hakkında

Pekin Hakkında

1954 yılının Eylül ayında anayasa da yapılan bir değişiklik ile resmen sosyalizm idaresi kurulan Pekin’de gerekli koşullar ve şartlar tam olarak sağlanamadığından sosyalizme geçiş sağlanamamıştır. Daha çok dönemin lideri MAO ile anılan Çin in başkenti olan Pekin Dünya üzerinde de ciddi siyasi değişikliklere neden olmuştur.

Artık Çin Halk cumhuriyeti olarak anılan Çin hükümeti tam olarak bir halk cumhuriyeti olan ülke Fransa ve Amerika’dan sonra da en çok turist alan üçüncü ülke olarak 2012 yılında tarihe geçmiştir.

çin seyahati

Çin’de Gezilecek Yerler

Eğer yolunuz Çin’e düştüyse muhakkak görmeniz gerekenler arasında Çin Seddi,  Yasak Şehir, Cennet Tapınağı, Everest Dağı, Şaolin Manastırı, Pamir Dağları, Potala Sarayı, Yonghe Tapınağı Yer almaktadır.

çin de ne yenir

Çin Mutfağı

Çin mutfağı farklı tatları ve yedikleri besinler ile de tüm Dünya üzerinde farklılık yaratsa da, yolunuz Çin’e düştüğünde muhakkak tatmanız gerekenler tofu, suji ve pekin ördeği’dir.

 

Çin Hava Yolları Uçuş Noktaları

Pekin merkezli olan Çin hava yolları firması olan AIR CHINA uçuş noktaları başta pekin olmak üzere 300 farklı noktaya uçak seferleri düzenlemektedir. Star Allince üyesi de olan hava yolu firması ayrıca 27 hava yolu ile de ortaklaşa 451 uçuş gerçekleştirmektedir.

Eğer sizde Çin’in ulusal firması AIR CHINA hava yolları ayrıcalıklarından yararlanarak seyahatinizi gerçekleştirmek istiyorsanız Ucuzauc.com.tr web sitesini ziyaret edebilir ve biletinizi kolay birkaç adımı takip ederek alabilirsiniz.

 

Diğer Hava Yolları

Lufthansa Hava Yolları