• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

BORAJET UÇUŞLARINA BİR SÜRE ARA VERİYOR!

Anasayfa » Uçak Bileti Kampanyaları » BoraJet Kampanyaları

borajet duyuruGerek yurtiçinde gerekse yurtdışında 8 farklı nottaya hizmet vermekte olan ve ayrıca Türkiye’nin ilk ve tek bölgesel havayolu şirketi olan BORAJET Havayolları, uçuşlarına bir süre ara verme kararı almıştır.

Her ne kadar iflas mı etti soruları kafalarda dolaşıyor olsa da, şu an için net bir açıklama bulunmamaktadır.

Aralık ayında SBK HOLDİNG tarafından devralınan BORAJET faaliyetlerine ara verme kararının henüz yeni almıştır.

BORAJET’in yeniden yapılanma çalışmaları neticesinde filosunda aktif olarak bulunan 10 adet uçağın 6’sının teknik arıza ve parça eksikliğinden dolayı uzun süredir yerde kaldığı belirtilen açıklamada, oluşan teknik sorunların giderilerek uçulabilir duruma gelmesinin uzun süre alacağı kaydedilmiştir.

Açıklamada, ‘müşteri mağduriyeti ve ticari itibar göz önüne alınarak filonun yenilenip yeni uçuş rotalarının ve planlamaların yapılması için uçuşlarına geçici bir süre ara vermiştir” denilmektedir.

Bir diğer taraftan da yapılan açıklamaya göre satışı yapılan bilet bedellerinin ise iade edildiği belirtilmiştir.

SİVİL HAVACILIK’TAN GELEN AÇIKLAMA

BORAJET yolcuları, THY ve Anadolujet ile uçacaktır”

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamaya göre BORAJET Havayolları’ndan 1 Haziran 2017 tarihine kadar uçuşlar için bilet almış olan yolcuların, THY ve Anadolujet ile yapılan anlaşma kapsamında seyahatlerini gerçekleştirebileceği duyurulmuştur.

BORAJET Havayolları filosunda bulunan uçakların teknik sorunlarının giderilmesi ve filonun yenilenmesi amacıyla uçuşlarına geçici bir süre ara verildiğinin belirtildiği açıklamada 1 Haziran sonrası biletli yolcularla ilgili tekrar duyuru yapılacağı da belirtilmiştir.

Şu an itibariyle bugünden sonra artık uçmayacak olan BORAJET, elinde ileti olan yolcuları için de TÜRK HAVAYOLLARI ile anlaşarak mağdur etmeyecek bir şekilde çözüm üretmektedir.

Şirket yönetiminin el değiştirme haberleri üzerinden 4 ay gibi kısa bir süre geçtikden sonra karşılaşılan bu tablo kafalarda ki soru işaretlerini daha da arttırmıştır.

Bu yılın başında gerçekleşen satış hakkında haberlere yansıyan rakamın aslında çok farklı olduğunu söyleyen kaynakların şirketin hisse devri için sadece 25 milyon dolar ödendiğini belirtmektedir.

BORAJET’in yeni sahibi SBK HOLDİNG ilk iş olarak yönetim kadrosunu değiştirmek ve güvendiği isimlerle yola çıkmak istemektedir. THY eski yönetim kurulu başkanı Hamdi TOPÇU’nin danışmanlığıyla yeni isimlerin yönetime gelmesinin üzerinden birkaç hafta geçtikden sonra aniden işler değişmiştir.

 

 

Yeni atanan kişilerin işlerine son verilirken ve birkaç gün sonra Hamdi TOPÇU’unun da danışmanlıktan ayrıldığı belirtilmektedir. Nedenini kimse de anlamamaktadır. TOPÇU’nun BORAJET ile olan anlaşmasına Ankara’dan vize çıkmadığı ileri sürülmektedir.

BORAJET bir diğer taraftan yönetim sorunu yaşarken diğer taraftan da borçları nedeniyle operasyonlarını zorlukla sürdürmektedir. Yakıt, yer işletme ikram aldığı şirketlere biriken borçları nedeniyle ancak günlük ödemeler yaparak uçuşlarını gerçekleştirebiliyordu.

Şirketin acil nakit ihtiyacı vardı ve yeni girdiği sektörden beklediğini bulamayan patron bu parayı aktarıp aktarmamak konusunda ayrıca tereddüt yaşamaktadır. Bunun sonucunda da tek uçağa kadar düşen uçuş operasyonlarını durdurmaya karar verilmiştir.

Bundan sonrası ilgili karar ise şu ana kadar netleşmiş değildir.