Azerbaycan Hava Yolları Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

Azerbaycan Hava Yolları

azerbaycan hava yolları

AZERBAIJAN AIRLINES Hava Yolları

Azerbaycan Hava yolları, Bakü merkezli Azerbaycan’ın en büyük ve en kapsamlı uçuş gerçekleştiren hava yolu firmasıdır. Haydar Aliyev Havalimanında merkez ofisi bulunan hava yolları firması Bakü’den 20 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

AZERBAIJAN AIRLINES Uçak Bileti 

Azerbaycan Hava yolları uçak bileti satışı ucuzauc.com.tr web sitesi üzerinden veya ucuzauc uygulaması ile alınabilmektedir. Uygulama üzerinden veya web sitesi aracılığı ile Azerbaycan Hava Yollarından bilet alabilmek için anayasada yer alan seyahat bilgilerinizi içerek formu dolduktan sonra yönlendirildiğiniz sayfada size uygun olan uçak seferini seçebilir ve bir sonraki adımda kredi kartınızla dokuz taksite varan taksit imkanalrından da yararlanarak Azerbaycan ucuz uçak biletinizi alabilirsiniz.

azerbaycan

Azerbaycan Hakkında

Azerbaycan, Kafkasya’da yer alan resmi adı Azerbaycan Cumhuriyeti olan ülkedir. Hazar denizine kıyısı bulunan ülke Rusya, Gürcistan, Ermenistan, İran ve Türkiye ile karadan sınır komşusudur.

Azerbaycan Gezilecek Yerler

Azzerbaycan’da gezilecek yerler arasında doğal ve kültürel yapılar yer almaktadır. Bunları sıralarsak öncelikle Kız Kulesi ve Şirvanşahlar Sarayı görülmesi gereken ilk yerlerdendir. Daha sonrasında Gobustan National Park,  Alev Kuleleri, Göygöl Gölu¨, İçeri Şehir, Şeki Hanları Sarayı, Ateşgah, Azıh Mağarası, Bakü Sokak Sirki,  Haydar Aliyev Kültür Merkezi,  Gandzasar Manastırı, Taza Pir Camii, Agdam Camii, Azerbaycan Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi,  Kristal Salon, Mümine Hatun Türbesi’ de Azerbaycan gezilecek yerler arasındadır.

azerbaycan da ne yenir

Azerbaycan Ne Yenir

Sınır komşumuz olan Azerbaycan mutfağına özel Azeri yemekleri etli, sebzeli yemeklerdir. Hamur işleri bakımında da oldukça zengin bir kültüre sahip olan Azerbaycan mutfağına özel yemeklerden tatmanız gerekenlere dair mini listemiz öncelikle hamur işlerinden oluşmaktadır.

Hamur işleri, Düşbere, Hamur aşı,  Kuymak, İri mantı yemeniz gerekenler arasındadır.

Salatalar;  Hazar salatası, Azerbaycan salatası yemek sırasında muhakkak tadılması gereken farklı tatları sevenler içinde özel bir menü olarak da tüketilebilir.

Türk mutfağına da benzer olan et yemekleri daha çok kebap çeşitlerinden oluşmaktadır. Tike kebabı, Tavuk kebabı, Amatör kebabı, Lüle kebabı öncelik sıralamanız da yer alması gereken etli yemekler arasındadır.

Türk mutfağında olduğu gibi şerbetli tatlıları ile de meşhur olan Azeri mutfağında yemekten sonrasında Şeker bura,  Şeker çöreği, Bakü baklavası’ da yenilmesi gerekenler arasındadır.

AZERBAIJAN AIRLINES Uçuş Noktaları

Azerbaycan hava yolları J2 kodu il daha çok Bağımsız Devletler Topluluğu, Avrupa, Orta Asya ve Orta Doğu’da yer alan ülkelere ve şehirlerine uçuş düzenlemektedir.

Türkiye’deki uçuş noktaları; Ankara, İzmir,  İstanbul Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı, Trabzon, Antalya, Bodrum, Şanlıurfa, Dalaman’dır.

Dünya üzerinde 10 fazla ülkede 30 dan fazla noktaya uçak seferleri düzenleyen Azerbaycan Hava Yolları konforundan ve rahatlığından yararlanarak ucuz uçak bileti alarak seyahatinizi gerçekleştirmek için ucuzauc.com.tr web sitesini  ziyaret edebilir ve biletinizi alabilirsiniz.

 

 

 

Diğer Hava Yolları

Delta Airlines

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com