Azerbaycan Hava Yolları Uçak Biletleri

 • Yetişkin (18 ve üstü)
 • Çocuk (2-11)
 • Bebek (2 yaş altı)

Azerbaycan Hava Yolları Künye Bilgileri

Kuruluş Tarihi:
1992
Merkezi:
Bakü, Azerbaycan
Filo Büyüklüğü:
30 Uçak
Uçtuğu Ülke Sayısı:
22
Uçuş Noktaları:
40

Mobil Uygulama

 • AZERBAIJAN AIRLINES Hava Yolları

  Azerbaycan Hava yolları, Bakü merkezli Azerbaycan’ın en büyük ve en kapsamlı uçuş gerçekleştiren hava yolu firmasıdır. Haydar Aliyev Havalimanında merkez ofisi bulunan hava yolları firması Bakü’den 20 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

   

 • AZERBAIJAN AIRLINES Uçak Bileti

  Azerbaycan Hava yolları uçak bileti satışı ucuzauc.com.tr web sitesi üzerinden veya ucuzauc uygulaması ile alınabilmektedir. Uygulama üzerinden veya web sitesi aracılığı ile Azerbaycan Hava Yollarından bilet alabilmek için anayasada yer alan seyahat bilgilerinizi içerek formu dolduktan sonra yönlendirildiğiniz sayfada size uygun olan uçak seferini seçebilir ve bir sonraki adımda kredi kartınızla dokuz taksite varan taksit imkanalrından da yararlanarak Azerbaycan ucuz uçak biletinizi alabilirsiniz.

   

 • Azerbaycan Hakkında

  Azerbaycan, Kafkasya’da yer alan resmi adı Azerbaycan Cumhuriyeti olan ülkedir. Hazar denizine kıyısı bulunan ülke Rusya, Gürcistan, Ermenistan, İran ve Türkiye ile karadan sınır komşusudur.

   

 • Azerbaycan Gezilecek Yerler

  Azzerbaycan’da gezilecek yerler arasında doğal ve kültürel yapılar yer almaktadır. Bunları sıralarsak öncelikle Kız Kulesi ve Şirvanşahlar Sarayı görülmesi gereken ilk yerlerdendir. Daha sonrasında Gobustan National Park, Alev Kuleleri, Göygöl Gölu¨, İçeri Şehir, Şeki Hanları Sarayı, Ateşgah, Azıh Mağarası, Bakü Sokak Sirki, Haydar Aliyev Kültür Merkezi, Gandzasar Manastırı, Taza Pir Camii, Agdam Camii, Azerbaycan Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi, Kristal Salon, Mümine Hatun Türbesi’ de Azerbaycan gezilecek yerler arasındadır.

   

 • Azerbaycan Ne Yenir

  Sınır komşumuz olan Azerbaycan mutfağına özel Azeri yemekleri etli, sebzeli yemeklerdir. Hamur işleri bakımında da oldukça zengin bir kültüre sahip olan Azerbaycan mutfağına özel yemeklerden tatmanız gerekenlere dair mini listemiz öncelikle hamur işlerinden oluşmaktadır. Hamur işleri, Düşbere, Hamur aşı, Kuymak, İri mantı yemeniz gerekenler arasındadır. Salatalar; Hazar salatası, Azerbaycan salatası yemek sırasında muhakkak tadılması gereken farklı tatları sevenler içinde özel bir menü olarak da tüketilebilir. Türk mutfağına da benzer olan et yemekleri daha çok kebap çeşitlerinden oluşmaktadır. Tike kebabı, Tavuk kebabı, Amatör kebabı, Lüle kebabı öncelik sıralamanız da yer alması gereken etli yemekler arasındadır. Türk mutfağında olduğu gibi şerbetli tatlıları ile de meşhur olan Azeri mutfağında yemekten sonrasında Şeker bura, Şeker çöreği, Bakü baklavası’ da yenilmesi gerekenler arasındadır.

   

 • AZERBAIJAN AIRLINES Uçuş Noktaları

  Azerbaycan hava yolları J2 kodu il daha çok Bağımsız Devletler Topluluğu, Avrupa, Orta Asya ve Orta Doğu’da yer alan ülkelere ve şehirlerine uçuş düzenlemektedir. Türkiye’deki uçuş noktaları; Ankara, İzmir, İstanbul Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı, Trabzon, Antalya, Bodrum, Şanlıurfa, Dalaman’dır. Dünya üzerinde 10 fazla ülkede 30 dan fazla noktaya uçak seferleri düzenleyen Azerbaycan Hava Yolları konforundan ve rahatlığından yararlanarak ucuz uçak bileti alarak seyahatinizi gerçekleştirmek için ucuzauc.com.tr web sitesini ziyaret edebilir ve biletinizi alabilirsiniz. Diğer Hava Yolları Delta Airlines