Saudia Uçak Biletleri

 • Yetişkin (18 ve üstü)
 • Çocuk (2-11)
 • Bebek (2 yaş altı)

Saudia Künye Bilgileri

Kuruluş Tarihi:
1945
Merkezi:
Cidde, Suudi Arabistan
Filo Büyüklüğü:
172 Uçak
Uçtuğu Ülke Sayısı:
36
Uçuş Noktaları:
79

Mobil Uygulama

 • SAUDIA Hava Yolları

  Saudia Hava Yolları, Suudi Arabistan Hava Yollar olarak görev yapan ulusal bayrak taşıyıcı hava yolu şirketidir. Merkezi Cidde- King Abdulaziz Ulusal Havalimanın’da bulunan şirket her yıl Hacı olmak isteyenler tarafından da tercih edilen 163 uçak filosu ile 126 farklı noktaya 1945 yılından itibaren hizmet veren hava yoludur.

   

 • SAUDIA Uçak Bileti

  Saudia uçak bileti, SV kodu ile satışı yapılmaktadır. Hac için özel seyahat acentaları ve internet üzerinden bilet satışı yapılan Saudia, Suudi Arabistan Hava Yollar uçak biletine en pratik ve en ucuz uçak bileti hizmeti veren ucuzauc.com.tr web sitesi ve uygulamasından ulaşabilirsiniz.

   

 • Suudi Arabistan Hakkında

  Suudi Arabistan, resmi olarak Suudi Arabistan Krallığı olarak Arap Devletlerinden olan bir ülkedir. Arap Yarımadası üzerinde bulunan ülke en büyük ikinci Arap ülkesidir. Ürdün, Irak, Kuzey Kore, Kuveyt, Katar, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman, Yemek ile sınır komşusu olan Suudi Arabistan Kızıl Deniz ve Basra Körfezi’ne de kıyısı bulunmaktadır.

   

 • Suudi Arabistan Gezilecek Yerler

  En soğuk ve en çorak topraklara sahip olan Suudi Arabistan her yıl inanç turizmi kapsamında Hacı olmak isteyen kişilerin ziyaret akınına uğramaktadır. İnanç turizmi kapsamında suudi Arabistan’da gezilecek yerler arasında Kâbe, Mescid-i Haram, Mescid-i Nebevi^, Arafat Dağı, Tiran Adası, Nasseef Evi, Bâki Mezarlığı, Kuba Mescidi, Şeytan Tepesi, Nur Dağı, Mescid-i Kıbleteyn, Hacer el-Esved, Uhud Dağı yer almaktadır. Ayrıca Suudi Arabistan Doğa Müzesi Suudi Arabistan’da gezilecek yerler arasındadır.

   

 • Suudi Arabistan Ne Yenir

  İslam dini gereğince yemek kültürü gelişmiş ülkede domuz eti ve alkol satışı yasaktır. Helal usullere göre öldürülen hayvanların etlerinden yapılan yemekleri ile de meşhur Suudi Arabistan türk mutfağına çok yakın lezzetleri mutfağında barındırmaktadır. Kebap olarak shawarma, machbus mayasız ekmek ve içecek olarak da alkolsüz komposto ve ayran tarzı içecekler tüketilebilir. Ayrıca Türk usulü kahvelere de bu ülkede rastlayabilirsiniz.

   

 • SAUDIA Uçuş Noktaları

  Saudia uçuş noktaları arasında başlıca Müslüman ülkeleri yer almaktadır. Ayrıca ülkelerin yerel hava yolu şirketleriyle de uçak seferleri düzenleyen Saudia Havayolları ülkemizde Türk Hava Yolları ile ortak uçak seferleri düzenlemektedir. Aeroflot, Air Europa, Air France, Alitalia, Garuda Endonezya, Gulf Air, Kenya Airways ile de ortaklaşa uçak seferleri düzenleyen hava yolları 126 farklı noktaya hizmet götürmektedir.