American Airlines Uçak Biletleri

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

American Airlines Künye Bilgileri

Kuruluş Tarihi:
1926
Merkezi:
Teksas, ABD
Filo Büyüklüğü:
960 Uçak
Uçtuğu Ülke Sayısı:
57
Uçuş Noktaları:
340

Mobil Uygulama

american airlines

AMERICAN AIRLINES Hava Yolları

American Airlines, Amerika’da yer alan küçük hava yolları firmasının bileşmesiyle 1930 yılında kurulmuş hava yolları firmasıdır. Ana merkezi New York olan hava limanı, 1979 yılında merkezini Teksas’a taşımış 1982 yılında da yeni bir holding şirketi olarak varlığını sürdürmeye devam etmektedir.

AMERICAN AIRLINES Uçak Bileti 

Amerikan Airlines uçak biletleri satışı bilet satış ofislerinden ziyade daha çok internet üzerinden satışı yapılmaktadır. Amerikan Hava yollarına ait biletleri en rahat şekilde ucuzauc.com.tr web sitesinden satın alabilirsiniz.

Bilet alımlarınızda ana sayfada yer alan seyahat bilgilerinize ait formu doldurduktan sonra tek sayfada bütün hava yollarını ve uçak sefer saatlerini görüntüleyebilir ve size uygun olanı birkaç basit adım sonrasında kredi kartınızla ödeme yaparak alabilirsiniz. ucuzauc.com.tr ile Amerikan Hava yollarına ait biletinizi güvenli bir şekilde alabilir ve bankanız dâhilin de taksit imkânlarından da faydalanabilirsiniz.

amerika uçak bileti

Amerika Hakkında

Amerika, elli farklı eyalet ve bir federal bölgenin birleşmesi sonucunda oluşmuş bir ülkedir.  Amerika, Kanada, Meksika ile sınır komşusudur.

özgürlük heykeli

Amerika’da Gezilecek Yerler

Amerika’da gezilecek yerler özellikle şehir başlıkları altında incelenmelidir. Çok farklı etnik yapılara da ev sahipliği yapan Amerika bu farklılıkları kültürel mirası olarak da yansıtmaktadır.  Öncelikle görülmesi gereken şehirleri arasında New York, Boston, San Francisco, Miami, Los Angeles,  Chicago, Orlando, San Diego ve Las Vegas yer almaktadır. 

New York:  Amerika denildiğinde akla ilk gelen şehir olan New York ulusal bir metropol olarak farklı sınıflardan ve ırklardan insanında bir arada bulunduğu bir şehirdir. New York’ da gezilecek yerler 0 Özgürlük Anıtı, Times Meydanı, Guggenheim Müzesi, Brooklyn Köprüsü ve Empire State olarak sıralanabilir.

Boston: Öğrenci şehri olarak bilinen bu şehir de Amerika’nın diğer tüm şehirlerinden daha fazla öğrenciye ev sahipliği yapan Boston ‘da görülmesi gereken yerler Back Bay bölgesi,  Chinatown ve West End kısmı, Quincy Market, The Freedom Trail ve Fenway Park yer almaktadır. Ayrıca dünyaca ünlü Harvard ve MIt gibi okullarında yer aldığı bir şehir olması da şehir hayatını daha canlı e çekici kılmaktadır.

capitol

Washington: Amerika Birleşik Devletlerinin başkenti olan bu şehir bahar mevsimlerinde bahçeleri ile dikkat çekmektedir. Ayrıca burada yer alan bütün müzeler ve anıtlar belirli bir bölgede toplanması da turistler için gezilmesi kolay şehirlerarasında yer almıştır. Amerika’da gezilecek yerler arasında  Pentagon, Beyaz Saray ve Washinton Anıtı, Smithsonian Müzesi ve National Gallerisi’de görülmesi gereken yerler arasındadır.

San Francisco: Yokuşları ile meşhur olan bu şehirde filmlerde gördüğünüz gibi antik tramvayları ile de dikkat çekmektedir. Yarım ada üzerine kurulu bu şehir de Golden Gate köprüsü, Alcatraz hapishanesi, Fisherman Wharfları, . Exploratorium, Japon Çay Bahçesi, AT&T Park ve San Francisco körfezi Amerika’da gezilecek ve San Francisco da görülmesi gereken yerler arasındadır.

miami

Miami: Latin Amerika kültürünün hala yaşayan bir kanıtı olan Miami kumsalları ile dikkat çekmektedir. Tatil cenneti olan bu şehir de Miami Çocuk müzesi, Everglades ve Hayvanat bahçesi de görülmesi gereken yerler arasındadır.

Los Angeles: Filmlerin ve yıldızların şehri olan Amerika2nın bu kesiminde Hollywood, Beverly Hills, Malibu, Sunset Bulvarı Amerika’da gezilmesi ve Los Angeles’a gidenlerin muhakkak Griffith Rasathanesi, Cirque De Soleil, Paramount Stüdyoları görmesi gereken yerler arasındadır.

Chicago: Amerika’da bilinen ve en büyük şehirlerinden üçüncüsü olan Chicago Amerika’nın iş merkezi olarak anılmaktadır. Amerika’da gezilecek yerler arasında Chicago’da en çok bilinen ve görülmesi gereken yerler arasında Michigan gölü, Apollo Tiyatrosu, Drury Lane, Millenium Park ve Skydeck Chicago yer almaktadır.

Orlando:  Bu şehir Amerika’nın hatta Dünya’da eğlence parkı olarak bilinen bir üne sahiptir. Bu ününü de Disneyland’a borçludur. Ayrıca Universal stüdyolarının da bulunduğu Orlando’da görülmesi gereken yerler arasında Universal Stüdyoları, Discovery Cove ve Sea World, Walt Disney Resort, Bush Gardens yer almaktadır. Ayrıca Amerika’da gezilecek yerler arasında yer alan Orlando’da Charles Hosmer Morse Müzesi görülmesi gereken yerler arasındadır.

Las Vegas: Kumarhaneleri ve renkli gece hayatı ile ün yapmış bu şehir de Amerika’nın görülmesi gereken Büyük Kanyonu, Ölü Vadi, Colorado Nehri, Las Vegas Eyfel Kulesi, Bellagio Çeşmesi ve Stratosphere Kulesi,  Mead gölü, Red Rock hayatınız boyunca görmeniz gereken yer olarak listenizde yer alması gereken bir şehirdir.

amerika da ne yenir

Amerika’da Ne yenir

Amerika ‘da ne yenir diye düşünüldüğünde karşınıza birçok farklı çeşitte yemek çıkacaktır. Özellikle hindi, akkuyruklu geyik eti, tatlı patates, mısır, akçaağaç şurubu yemeklerinde kullanılan malzemelerdir. Yolunuz Amerika’ya düşerse yemeniz gerekenler arasında mangalda pişirilmiş, dana eti, damla çikolatalı kurabiye yemeniz gerekenler arasındadır.

Bunların yanı sıra Hollywood filmlerinde de sıkça gördüğümüz hot dog, elmalı tart, kızarmış tavuk ve pizza, hamburger ise Amerikan kültürünün vaz geçilmez parçalarındandır.

AMERICAN AIRLINES Uçuş Noktaları

Amerikan Airlines, uçuş ittifakı ile sloganı ile ‘oneworld’ projesinin kurucu üyesi olarak 150 ülkede 1000 aşkın havalimanına ulaşım sağlamaktadır.

Ülkemizden de birçok farklı havalimanına, Türk Hava Yolları başta olmak üzere diğer hava yolu firmaları ile de anlaşma yaparak uçak seferleri düzenleyen Amerikan Airlines ile seyahatinizi gerçekleştirmek için size uygun bileti bulabilmeniz için ucuzauc.com.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Diğer Hava Yolları

Asiana