Alitalia Uçak Biletleri

 • Yetişkin (18 ve üstü)
 • Çocuk (2-11)
 • Bebek (2 yaş altı)

Alitalia Künye Bilgileri

Kuruluş Tarihi:
1957
Merkezi:
Roma, İtalya
Filo Büyüklüğü:
120 Uçak
Uçtuğu Ülke Sayısı:
41
Uçuş Noktaları:
83

Mobil Uygulama

 • ALITALIA Hava Yolları

  Alitalia hava yolları, İtalya’nın resmi bayrak taşıyıcı firmasıdır. Merkezi Roma’da bulunan havayolları firması, uçuşlarını Leonardo da Vinci Havalimanından gerçekleştirir.

   

 • ALITALIA Uçak Bileti

  AZ kodlu Alitalia hava yollarına ait italya uçak biletlerine kendi resmi web sitelerinden ulaşabilirsiniz. Fakat Türkçe dil desteği tam olmadığından bilet alımlarınız da kolaylaştırarak sizlere farklı alternatifler ve rahatlıkla seferleri ve fiyatları da karşılaştırma imkânı sunan ucuzauc.com.tr web sitesinden de biletinizi alabilirsiniz.

   

 • İtalya Hakkında

  İtalya, Güney Avrupa’da yer alan İtalya Yarımadası üzerinde bulunan bir ülkedir. Fransa, İsveçre, Avusturya ve Slovenya ile sınırları bulunan ülke de bağımsız iki ülkeyi olan Vatikan ve San Marino’yu da topraklarında bulundurmaktadır.

   

 • İtalya Gezilecek yerler

  İtalya herkesin bildiği gibi Pisa kulesi ile ünlü olsa da doğal güzellikleri ve tarihi eserleri, yapıları ile dikkat çeken bir ülkedir. Adeta tarih kokan sokakları gezerken özellikle Kolezyum, Vezüv Yanardağı, Dolomites, Trevi Çeşmesi, Floransa, Vecchio Sarayı, Arena di Verona, Duomo di Milano, Penteon, Floransa Katedrali, Konstantin Taki, Titus Kemeri, San Marco Bazilikası, Royal Sarayı görülmesi ve İtalya’da gezilecek yerlerdendir.

   

 • İtalya’da Ne yenir

  İtalya yemek kültürü ile de bu ülkenin ziyaretçilerinde gurme olma hissi uyandıran lezzettedir. Ana yemekleri ipasta ile başlayıp tercihinize göre çorba, makarna, et, balık, sebze veya salata, peynir, meyve veya salata ile devam eden menülerde doyurucu ve lezzetli yemekleri bulunmaktadır. İtalya denildiğinde akla ilk gelen genel de eşsiz makarnaları ve pizzalarıdır. Yemekler de kullanılan peynirler ve bunların yanında sunulan şaraplar da yine tadılması gerekenler listenizde muhakkak olmalıdır. Pizza yemek için tavsiye edebileceğim en önemli restourant ( restourant dediğime bakmayın küçük bir dükkan ) Roma da bulunan Pizzerio Bafetto 'dur. Bu şirin lokanta Türkiye deki gibi sabah 08:00 den gece 24:00 e kadar açık olmasını beklemeyin. Öğlen 11:00 ile 15:00 arası akşam da 18:00 ile 23:00 saatleri arasında açıktır. Bu küçük pizza lokantasının müdavimi çoktur. Yemek saatinizi mutlaka açılış saatlerine denk getirmeye çalışın. Yoksa sıra beklemek zorunda kalabilirsiniz. Kalabalık olduğu saatlere denk gelirseniz sıra beklediğiniz yetmiyormuş gibi hem sipariş etmediğiniz bir pizza ile karşılaşabilir hem de itiraz ettiğinizde bafetto nun sevimli ve biraz aksi sahibi tarafından fırça yemek durumunda kalabilirsiniz. Ama inanın burada pizza yedikten sonra daha önce pizza diye yedirilenlerin sadece hamur olduğunu düşüneceksiniz.

   

 • ALITALIA Uçuş Noktaları

  ALITALIA Uçuş Noktaları