Air Moldova Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

Air Moldova

air moldova

Air Moldova Hava Yolları

Air Moldova, 1993 yılının ocak ayının 12 sinde kurulmuş, Moldova Cumhuriyetine bağlı olarak Cumhurbaşkanı kararı ile de faaliyete geçmiş hava yolu firmasıdır.

Şirketin temeli Kişinev merkezli uçuşlar gerçekleştirmekteyken, 1944 yılında bağımsız filoların da alınmasıyla resmi olarak açılışını yapmış oldu. İç hatlarda ilk zamanlarda tarım amaçlı ve savaş sonrası uçakların kullanıldığı filosu resmi olarak 1944 yılında büyümeye başladı.

Türkiye2de ise 9U kodu ile uçuş gerçekleştiren Moldoya Hava yolları İstaanbul Atatürk Havalimanından hizmet vermektedir.

air moldova hava yolları

Air Moldova Uçak Bileti 

Air Moldova uçak bileti satışı internet üzerinden veya telefonlarınızın ucuzauc uygulamasından alabilirsiniz. Web sitesi üzerinden Ucuzauc.com.tr web sitesini ziyaret edebilir ve seyahat noktanıza göre bütün uçak firmaları ile beraber Air Moldova firmasının da biletlerini görüntüleyebilir ve size sunulan avantajlardan da yararlanarak biletinizi alabilirsiniz. Air Moldova uçak bileti kampanyalarından haberdar olmak ve air mooldova hava yollarının promosyonlu uçak biletlerinden faydalanmak istiyorsanız web sitemizi takip etmeyi unutmayın.

moldova genel görünüm

Moldova Hakkında

Moldova tam olarak Moldova Cumhuriyeti olarak anılan bir ülkedir. Doğu Avrupa da Ukrayna ve Romnya ile sınırları bulunan ülkenin başkenti Kişinev’dir. 1991 yılında bağımsızlığını kazanmış ve hala daha Cumhuriyet rejimi ile yönetilmektedir. Coğrafi olarak içerisinden iki önemli nehir olan PRut ve Dinyester nehirleri geçmektedir.

Moldova Cumhuriyeti kendisini Dünya çapında tanıtarak, Avrupa Konseyi, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı, Bağımsız Devletler ve diğer büyük organizasyonlara tanıtmış ve üye olmuş bir ülkedir.

moldova da gezilecek yerler

Moldova’da gezilecek YerlerSoroca Fort, Noul Neam? Monastery, Struve Geodetic Arc,  Hâncu monastery ,Capriana monastery,  Sheriff Stadyumu,  Stephen the Great Anıtıi   Stephen the Great Anıt,  Mazarache Kilisesi,  Transfiguration Kilisesi,  Rudi Manastırı, Saint Constantine and Elena K athedral, Bal?i  olarak sıralanabilir.

moldova yemekleri

Moldova Mutfağı, daha çok hamur işleri ve et yemekleri üzerine yoğun yemek kültürleri bulunmaktadır. Moldova da yenilmesi gerekenler mamaliga, acika sos, plaçenta böreği, mantı ve borç çorbas, raçituradır.

Ayrıca yemeklerle beraber tüketilen farklı şaraplarıyla da ünlü Moldova’da muhakkak şarapların da tatmalısınız.

AIR MOLDOVA Uçuş Noktaları

Moldova Hava yolları yani 9U kodlu – AIR MILDIVAU hava yolların merkezi olan Kişinev havalimanından 23 ayrı noktaya uçuş gerçekleştirmektedir. Ülkemizde İstanbul ve Antalya’ya da uçuş gerçekleştiren firma ayrıca Lizbon, Madrid, Bükreş, Londra, Atina, Larnaka, Roma, Milano, Verona, Bologna, Venedik, Barselona, Paris, Dublin, Moskova, Sank-Petersburg, Surgut, Nizhnevartovsk, Kiev ve Sochi düzenli olarak tarifeli uçuş seferleri bulunmaktadır. AIR MOLDOVA  HAVA YOLLARI uçaklarında Ekonomi sınıfı ve VIP sınıfı olmak üzere iki kısımda hizmet vermektedir.

Sizlerde seyahatinizi AIR MOLDOVA firması ile gerçekleştirmek istiyorsanız tek tıkla seyahat tarihinize göre bütün firmaların uçak seferlerini görüntüleyebileceğiniz Ucuzauc.com.tr web sitesini ziyaret edebilir ve biletinizi güvenli sistemleri sayesinde kredi kartınız ile alabilirsiniz.

 

Diğer Hava Yolları

Çin Hava Yolları

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com