Air Bosna Uçak Biletleri

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Air Bosna

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Air Bosna Künye Bilgileri

Kuruluş Tarihi:
1994
Merkezi:
Saraybosna, Bosna-Hersek
Filo Büyüklüğü:
4 Uçak
Uçtuğu Ülke Sayısı:
6
Uçuş Noktaları:
8

Mobil Uygulama

air bosna

AIR BOSNA Hava Yolları

1994 yılında Bosna-Hersek resmi hava yolu olarak kurulmuş hava yolu firmasıdır. 2008 yılında Türk Hava Yollarının da bu şirketin hisselerinin almasıyla %49’u Türk Hava Yollarına, %50,93 ‘ü Bosna-Hersek, %0,07 ‘sinin de Energoinvest ortaklaşa hizmetlerini devam ettirdiği firma haline gelmiş ismi de bu aşamadan sonrasında BH hava yolu olarak değiştirilmiştir.

Şirketin genel merkezi Saraybosna da yer almaktadır.

AIR BOSNA Uçak Bileti 

JA kodlu AIR BOSNA uçak biletleri internet üzerinden Türk Hava Yolları aracılığı ile de satışı yapılabilmektedir. Faakt bütün uçak seferlerini ve seyahat rotanıza uygun olan uçak seferlerini görüntüleyebilmek için www.ucuzauc.com.tr web sitesini ziyaret ederek ucuz uçak biletinizi taksit imkânlarından da yararlanarak alabilirsiniz.

bosna mostar köprüsü

Bosna Hersek Hakkında

Bosna-Hersek etnik olarak üç ayrı grubun birleşmesiyle oluşmuş tur. Bu etnik gruplar Sırplar, Boşnaklar ve Hırvatlardır. Fakat hiçbir dil veya ırk ayrımı yapılmadan bu ülkede yaşayan herkese Bosnalı olarak anılır.

Ülke yönetimi ise biraz daha komplike bir karışım olarak Bosna-Hersek Federasyonu ile Sırp Cumhuriyet olarak ikiye bölünmüş ve bu iki şekilde yönetilmektedir.

Bosna-Hersek sınır komşuları Hırvatistan, Sırbistan’dır. Etrafı ise Karadağ ile çevrilidir.

bosna seyahati

Bosna-Hersek Gezilecek yerler

Bosna-Hersek gezilecek yerler arasında birçok tarihi yer ve doğal güzellikler bulunmaktadır. Bunlardan bir kaçı, Mostar Köprüsu¨, Sokollu Mehmed Paşa Köprüsu¨, Jahorina Dağı,  Neretva, Blagaj Fort, Blagaj Tekkesi, Hünkâr Camii, Serbian Orthodox Kathedral, Sacred Heart Kathedral’dir.

boşnak köftesi

Bosna-Hersek Ne Yenir

Bosna-Hersek birçok kültürün karışımını yapısında barındırdığından dolayı mutfağı da bir o kadar geniş ve lezzetlidir.  Fakat Bosna-Hersek de yemeden ayrılmamanız gerekenler arasında Boşnak böreği, Boşnak Köftesi ve Cevabi kebabı yer almaktadır.

AIR BOSNA Uçuş Noktaları

JA- Bosna Havayolları başta Türkiye olmak üzere Danimarka, Hollanda, İsveç ve İsviçre’de toplamda 8 farklı noktaya uçak seferleri düzenlemektedir. Bunlar; Saray Bosna Havalimanı, Banja Luka Havalimanı, Atatürk Uluslararası Havalimanı, Kopenhag Uluslararası Havalimanı, Amsterdam (Schiphol Uluslararası Havalimanı), Göteborg Landvetter Havalimanı, Stockholm Arlanda Havalimanı, Zürih Uluslararası Havalimanı’dır.

Bosna Havayolu ile seyahat etmek için ucuz uçak biletinizi www.ucuzauc.com.tr web sitesinden dokuz taksite varan taksit imkânlarından yararlanarak biletinizi alabilirsiniz.

 

Diğer Hava Yolları

Alitalia