Air Astana Uçak Biletleri

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Air Astana Künye Bilgileri

Kuruluş Tarihi:
2001
Merkezi:
Astana, Kazakistan
Filo Büyüklüğü:
31 Uçak
Uçtuğu Ülke Sayısı:
22
Uçuş Noktaları:
64

Mobil Uygulama

air astana

AIR ASTANA Hava Yolları

Air Astana, yani Astana hava yolları firması 2001 yılına kurulmuş ve ilk uçuşunu da 2002 yılının Mayıs ayında gerçekleştirerek resmen varlığını duyurmuştur. Kazakistan Cumhuriyeti Hükümetinin ve İngiltere kökenli PLC şirketinin hissedarları olduğu hava yolu firması hala faaliyetlerini eksiksiz ve kaliteli bir şekilde sürdürmektedir.

air astana uçak bileti

AIR ASTANA Uçak Bileti 

Air Astana uçak bileti satışları internet üzerinden Ucuzauc.com.tr web sitesinden yapılabilmektedir. Bilet alımında uzun karşılaştırmalara ve firma aramaya gerek kalmadan seyahat planınıza göre uçak seferlerini görüntüleyen ara yüzü ile rahatlıkla biletinizi alabilir ve Air Astana ayrıcalıklarına Ucuzauc.com.tr kalitesiyle kavuşabilirsiniz.

astana da gezilecek yerler

Astana Hakkında

Astana, Kazakistan Cumhuriyeti’nin başkentidir. Kazakistan’ın orta bölümlerinde bulunan şehir başkent olma nedenleri arasında,  Kazak halkının güneye göçünü engellemek ve güneye yığılmayı önlemekte de önemli bir görev üstlenmesini sağlamaktır.

baytürek kulesi

Astana Kentin Simgesi ve Gezilecek Yerler

Astana’da yer alan Bayterek anıtı,  çupa çups kentin simgesidir. Bayterek anıtı içerisinde 97. Metrede yer alan gözlem evi kentin tamamını kuş bakışı görmeye olanak sağladığından da önemli bir turizm merkezidir. Ayrıca Astana kentinde gezilecek yerler arasında Hazret Sultan Camii, Kazak Doğası Müzesi , Kazak Sarayı, Nur-Astana Camii, Assumption Rusya Ortadok Kadetrali de yine görülmesi gereken gezilecek yerler arasındadır.

kazak mantısı

Astana’da Ne Yenir

Kazakistan mutfağının da merkezi olan Astana’da ne yenir  diye düşünüldüğünde Kazak halkına özgü talkan, kazak mantısı, lağman, şorpa muhakkak tadılması gereken farklı lezzetlerdendir.

AIR ASTANA Uçuş Noktaları

AIr Astana uçuş noktaları arasında Orta Asya, Doğu Asya, Güney Doğu Asya, Doğu Asya, Güney Asya, Güney Batı Asya, Doğu Avrupa, Batı Avrupa ve Birleşik Krallıklar da 30 dan fazla noktaya  karşılıklı uçak seferleri düzenlemektedir. Yerel firmalarla da ortaklaşa gerçekleştirilen uçuşlar ile de bu sayı daha da fazladır. . AIR Astana uçuş gerçekleştirdiği noktalar arasında başlıca ülkeler, Kazakistan, Çin Halk Cumhuriyeti, Hindistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya, Moskova, Türkiye (Antalya, İstanbul), Almanya, Londra’dır.

Astana hava yolları ile seyahatinizi gerçekleştirmek için ucuzauc.com.tr web sitesinden ucuz uçak biletinizi kolay ödeme seçeneklerinden yararlanarak alabilir ve AIR Astana konforundan yararlanarak uçak yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

 

Diğer Hava Yolları

Air Moldova